1401\05\22 16:56:05


برداشتن تعلقات دنیوی در مسیرسعادت انسان مهمترین رسالت پیامبران

قم _ رئیس پژوهشکده زن و خانواده، گفت: مهمترین رسالت پیامبران الهی برداشتن تعلقات دنیوی و مادی در مسیر سعادت انسان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زیبایی نژاد شامگاه پنجشنبه در دومین شب از مراسم عزاداری هیئت هنر و رسانه استان قم اظهار داشت: دور شدن از مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از جمله مهمترین موانع تربیت صحیح است.

رئیس پژوهشکده زن و خانواده، بیان داشت: آموزه‌های تربیتی باید همانند نخ تسبیح به هم وصل باشند و تا زمانی که به سرچشمه اصلی متصل نباشند نظام تربیتی صحیح حاصل نمی‌شود. وی تاکید کرد: نظام تربیتی باید بر اساس مبنای توحید باشد چرا که توحید ربوبی بندگی محض است که در این شرایط جایی برای استکبار باقی نمی‌ماند. زیبایی نژاد، ولایت اهل بیت علیهم السلام را تجسم توحید ربوبی برشمرد و ابراز داشت: اگر انسان وارد توحید ربوبی شود در حقیقت به ریسمان الهی چنگ زده است.

رئیس پژوهشکده زن و خانواده، تصریح کرد: اگر نظام تربیتی ما بر پایه تولی و تبری اهلبیت علیهم السلام نباشد در این صورت اهداف بلند تربیت اسلامی محقق نمی‌شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از مواضع جوانان عدالتخواه و طرح مطالبات و دغدغه‌های جامعه گفت: عدالت خواهی نباید صرفاً به مسائل اقتصادی خلاصه شود. زیبایی نژاد بیان داشت: موضوعاتی همانند شرک و ظلم به عنوان بزرگترین بی عدالتی در زندگی انسان باید مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس پژوهشکده زن و خانواده، تصریح کرد: دین بدنبال محدودیت آزادی انسان نیست بلکه هدف دین از میان برداشتن غل و زنجیر در مسیر تکامل و سعادت انسان است. وی ادامه داد: مهمترین رسالت پیامبران الهی برداشتن تعلقات دنیوی و مادی در مسیر سعادت انسان است تا بتواند پله‌های ترقی و رشد در راستای کمال را بپیماید.. .


بازنشر از : مهر

محرم 1401

قم

مراسم عزاداری