1401\05\22 16:55:05


بهره‌مندی ۱۵ شهر و ۱۹۴ روستا در استان قزوین از سد طالقان

قزوین - نماینده مردم قزوین، البرز و ابیک در مجلس شورای اسلامی گفت: با انتقال آب سد طالقان به قزوین بیش از ۱۵ شهر و ۱۹۴ روستا از این آب بهره مند خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر فاطمه محمدبیگی شامگاه چهارشنبه و حاشیه بازدید از پروژه انتقال آب طالقان به آبیک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه آب آبیک باید در سال ۸۶ کلید می‌خورد اما اعتبار این پروژه بقدری ناچیز بود که حتی در سال ۹۹ این پروژه تنها ۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضمن افزایش بودجه، پروژه نیز به پیشرفت ۸۰ درصدی رسید، عنوان کرد: در ادامه تصمیم گرفتیم تا پروژه را فاز بندی کرده و ابتدا آبرسانی به آبیک انجام شود که البته کلیه این اقدامات توسط نهادهایی همچون آب منطقه‌ای، ادارات امور اقتصادی استانداری، معاونت عمرانی، سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان و مجمع نمایندگان و وزیر نیرو انجام شد. وی افزود: با دریافت سرمایه و اعتبار ملی، همه استان از نعمت آب بهرمند می‌شود و می‌توان گفت پروژه انتقال آب به آبیک و رصدخانه آب، پایلوت در سطح کشور است. این مسئول ابراز کرد: پل فولادین انتقال آب حاصل تلاش فولادین مسئولین، پیمانکاران، کارگران و مهندسین است که این گام اول ما برای پروژه انتقال آب بود و به یقین گام بعدی انتقال آب به ۱۵ شهر و ۱۹۴ روستا است.

وی در پایان گفت: راه اندازی این پروژه‌ها حاصل مطالبه‌گری دقیق مردم و مسئولین طی سال‌های اخیر است چنانچه در طی ۱۴ سال گذشته پیشرفت پروژه‌ها ۱۴ درصد بود اما با مطالبات انجام شده و افزایش بودجه ۱۰ برابری پروژه به اتمام رسید و ما قدردان عوامل اجرایی و مسئولین این حوزه هستیم.. .


بازنشر از : مهر

انتقال آب

سد طالقان

قزوین

فاطمه محمد بیگی