1402\01\12 14:50:20


بیش از ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد

کاشان - رئیس پلیس راه کشور گفت: بیش از ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد.

سردار حسن مؤمنی در حاشیه سفر به کاشان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به فرارسیدن نوروز و افزایش حجم مسافرت‌های نوروزی اظهار داشت: یکی از مهمترین علل تصادفات در کشور بویژه در ایام نوروز عدم توجه به جلو است که دلیل عمده آن استفاده از تلفن همراه است.

وی با بیان اینکه وقوع تصادفات رانندگی در کمتر از ثانیه‌ای رخ می‌دهد، ابراز داشت: از این رو از هموطنان تقاضا داریم در هنگام رانندگی به هیچ عنوان از تلفن همراه استفاده نکنند. رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه سرعت غیرمجاز، بی توجهی به جلو و خواب آلودگی از مهمترین عوامل تصادفات جاده‌ای هستند، تصریح کرد: این سه عامل باعث ۸۲ درصد از کل تصادفات جاده‌ای در طول اجرای طرح نوروزی بوده است. وی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۱ پنج هزار و ۵۸۲ نفر از هموطنان در تصادفات نوروزی جان خود را از دست دادند، گفت: آخرین آمار اعلام شده از تصادفات رانندگی در نوروز امسال از مرگ بیش از ۶۰۰ نفر از هموطنان در صحنه تصادفات حکایت دارد.

سردار مؤمنی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد از تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، تاکید کرد: تمام تمرکز و حواس راننده باید به رانندگی باشد و سرنشینان هم لازم است تا زمینه را به این منظور فراهم کنند. وی با اشاره به اینکه خستگی و خواب آلودگی راننده به خصوص در مسیرهای استان‌های جنوبی رخ داده که علت عمده آن یکنواختی جاده‌های استان‌های جنوبی است، خاطرنشان کرد: بیشترین تصادفات نوروزی در محدود ساعتی ۱۲ تا ۱۶ و ۱۶ تا ۲۰ بوده است. رئیس پلیس راه کشور افزود: امسال شاهد افزایش واژگونی وسایل نقلیه هستیم که لازم است هموطنان استفاده از کمربند ایمنی را جدی بگیرند..

.


بازنشر از : مهر

پلیس راه

حسن مومنی

تصادفات رانندگی

سفرهای نوروزی