سید محمد موسوی آمار کرونا شیوع کرونا بیرجند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: کل واکسیناسیون تزریق شده در خراس

1401\05\23 06:42:22


تزریق یک میلیون و ۳۵۶ هزار دز واکسن کرونا در خراسان جنوبی

بیرجند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: کل واکسیناسیون تزریق شده در خراسان‌جنوبی تاکنون به یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۱۱۲ دز رسیده است.

سید محمد موسوی میرزایی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طبق آخرین آمار از وضعیت کرونا در خراسان‌جنوبی (مربوط به عصر روز گذشته) ۱۱۹ بیمار جدید کرونایی در خراسان‌جنوبی شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه از این تعداد ۶۸ بیمار کرونایی از طریق آزمایش‌های سریع(RT) شناسایی شدند، بیان‌کرد: در حال حاضر ۶۴ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری هستند. موسوی میرزایی با بیان اینکه بستری مثبت کرونایی در خراسان جنوبی ۵۴ نفر است، ادامه داد: ۱۰ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال دو نفر از آنان وخیم است. وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مورد جدید فوتی ناشی از کرونا نداشته‌ایم، گفت: کل موارد فوتی ناشی از کرونا در خراسان‌جنوبی همان هزار و ۴۷۷ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، گفت: از موارد شناسایی شده جدید ۲۹ نفر مربوط به شهر بیرجند، ۱۰ مورد مربوط به بشرویه، هشت نفر از خوسف، دو مورد از درمیان، سه مورد از زیرکوه، ۱۴ مورد از سرایان، هشت مورد از سربیشه، یک مورد از طبس، ۱۶ مورد از فردوس، ۲۴ مورد از قائنات و یک مورد از نهبندان بوده است. موسوی میرزایی با اشاره به اینکه کل واکسیناسیون تزریق شده در خراسان‌جنوبی یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۱۱۲ دز است، یادآور شد: از این میزان ۵۸۸ هزار و ۲۳۱ نفر دُز اول، ۵۳۲ هزار و ۷۹۵ نفر دُز دوم، ۲۲۴ هزار و ۷۱۵ نفر دُز سوم و هزار و ۳۷۱ نفر نیز دُز چهارم را تزریق کرده‌اند. وی یادآور شد: همچنین تاکنون ۴۶ هزار و ۵۹۶ نفر در خراسان‌جنوبی از این بیماری بهبود یافته و یا دوران قرنطینه خانگی را می‌گذرانند..

.


بازنشر از : مهر

سید محمد موسوی

آمار کرونا

شیوع کرونافروش اینترنتی لباس بچه