1402\01\08 10:53:05


توقیف ساعتی یک هزار دستگاه خودرو متخلف در البرز

کرج- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: یک هزار و ۱۹ دستگاه خودرو متخلف از ابتدای طرح نوروزی در بزرگراه‌های درون شهری این استان توقیف ساعتی شد.

سرهنگ حمدالله رحمتی‌پور با بیان اینکه یک هزار و ۱۹ دستگاه خودرو متخلف از ابتدای طرح نوروزی (۲۵ اسفند ۱۴۰۱) تاکنون، در بزرگراه‌های درون شهری این استان توقیف ساعتی شد، اظهار کرد: ۳۱ هزار و ۱۶۰ راننده متخلف نیز در این مدت به دلیل تخلف سرعت غیرمجاز اعمال قانون شدند.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی تردد در معابر درون شهری البرز اضافه کرد: طی این مدت تصادفات منجر به فوت ۷۰ درصد و د تصادفات جرح ۶۵ درصد کاهش یافته است. رحمتی پور گفت: این طرح به طور مستمر و به صورت شبانه روز در طول ایام نوروز اجرا خواهد شد و با تخلفات حادثه ساز اعم از سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکات مارپیچ و عبور ازچراغ قرمز به طور قاطع برخورد خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: در طرح توقیف ساعتی، ضمن اعمال قانون و ثبت نمره منفی در سوابق گواهینامه راننده متخلف، خودرو به مدت ۲ ساعت متوقف شده و یک بنر تحت عنوان "توقیف به دلیل ارتکاب تخلفات حادثه ساز" به خودرو الصاق می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز یادآور شد: برابر مصوبه چهارمین جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات این استان، سرعت تردد در بزرگراه‌های درون شهری البرز برای سفرهای نوروزی ۱۰ کیلومتر کاهش یافت. رحمتی پور اظهار کرد: نظارت بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان با هدف ایجاد امنیت ترافیکی، توسط تیم‌های پلیس بزرگراه، تیم‌های موتور سوار و خودرویی پلیس به صورت محسوس و نامحسوس و تجهیزات هوشمند منصوبه در معابر انجام خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: حفظ سلامت شهروندان، تردد ایمن و نظم و امنیت ترافیکی اولویت پلیس بوده و با برهم زنندگان نظم و ناقضان مقررات راهنمایی و رانندگی برابر قانون، قاطعانه برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان متذکر شد: هدف پلیس ایجاد بستری ایمن برای سفرهای نوروزی شهروندان بوده و سلامتی هموطنان قابل مماشات نخواهد بود، در این راستا طرح توقیف ساعتی به منظور برخورد قانونی با تخلفات حادثه ساز و برهم زنندگان نظم و امنیت عبور و مرور و الزام رانندگان به رعایت مقررات و پرهیز از تکرار این قبیل تخلفات است.. .


بازنشر از : مهر

پلیس راهور البرز

حمدالله رحمتی‌پور

توقیف خودرو