1401\05\22 16:55:02


ثبت نام بیش از ۲۰ هزار نفر از قزوین برای سفر اربعین

قزوین- مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین از ثبت نام بیش از ۳۰ هزار نفر از استان قزوین برای سفر به کربلا در ایام اربعین خبر داد.

مهدی طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه اربعین ۱۴۰۱ یک عملیات بزرگ فرهنگی در جهان اسلام است، اظهار کرد: مشتاقان و علاقه مندان زیادی از قزوین آماده این سفر هستند تا پس از دو سال محرومیت از این سفر به واسطه کرونا، شعائر اسلامی را گرامی داشته و تبعیت خود را از دین و اهل بیت نشان دهند.

وی با بیان اینکه در کشور و در استان قزوین پیش بینی جمعیت چند برابری را در ایام اربعین داریم، عنوان کرد: در استان ما اعلام آمادگی خوبی از سوی مردم صورت گرفته و تا کنون قریب به ۲۰ هزار نفر برای حضور در این سفر معنوی اعلام آمادگی کردند. مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین بیان کرد: همچنین ۶۰ موکب اعلام آمادگی کرده تا در ایام اربعین در ۴ قرارگاه طریق، نجف، کربلا و مسیب به زائرین حسینی خدمات ارائه دهند. وی بیان کرد: شروع رسمی سفرها و استقرار مواکب از ۱۰ صفر خواهد بود و تا ۲۳ صفر ادامه خواهد داشت.

طاهرخانی تصریح کرد: علی رغم همه مشکلاتی که در خصوص مسائل اقتصادی وجود دارد، ظرفیت‌های لازم برای پشتیبانی از این زائرین و موکب ها ایجاد شده است. وی با اشاره به اینکه پیش بینی ما در استان قزوین حضور بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر زائر است، تاکید کرد: هوا امسال به نسبت سال قبل گرم‌تر است و نیاز به برنامه ریزی بهتری است تا زائرین هم در مدت زمان کوتاهی بازگردند. این مسئول در پایان یادآور شد: توقف زائرین در شهرهای عراق با توجه به وضعیت هوا و همچنین جمعیت بالا باید کم شود..

.


بازنشر از : مهر

اربعین حسینی

قزوین

مهدی طاهرخانی