دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دانشگاه علوم پزشكی سمنان ویروس کرونا سمنان- طبق آخرین اطلاعات از ستاد مقابله با کرونا،

1401\05\22 16:52:05


ثبت ۳۲ ابتلای قطعی کرونا در استان سمنان. ۱۳ نفر بستری شدند

سمنان- طبق آخرین اطلاعات از ستاد مقابله با کرونا، در بازه زمانی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲ ابتلای قطعی به بیماری کرونا در سراسر استان سمنان به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد مقابله با کرونا بر اساس آمارهای احصا شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد طی بازه زمانی ۲۴ ساعت منتهی به پنجشنبه ۳۱۴ نفر در سراسر استان سمنان با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که نسبت به روز گذشته کاهش در مراجعات را شاهد بودیم.

از این تعداد ۳۲ تست مثبت اعلام شد و به عبارت دیگر ۳۲ مورد قطعی کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر به تعداد مبتلایان به کرونای استان سمنان افزوده شده است لذا مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان تاکید دارند که آمار شیوع کرونا بالا است. ۱۹ نفر از این تعداد به صورت سرپایی خدمات درمانی را از بیمارستان‌ها دریافت کردند تا دوران نقاهت را در منزل بگذرانند و ۱۳ نفر نیز به تعداد بستری‌های بیمارستان‌های استان افزوده شد. گفتنی است آمار تعداد بستری‌ها نیز نسبت به سه روز گذشته افزایش داشته است.

در ۲۴ ساعت گذشته البته هیچ بیمار کرونایی خوشبختانه جان خود را از دست نداد اما بیماران بسیاری در بیمارستان‌های استان بستری هستند. هم اکنون ۳۰ نفر در بخش آب سی یو یا همان مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند که نسبت به روز گذشته افزایش را نشان می‌دهد. در روز چهارشنبه ۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان سمنان بستری بودند که این آمار به ۳۰ نفر افزایش یافته است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است لذا آمار بیماری کرونا در این استان تلفیقی از آمار احصایی این دو دانشگاه محسوب می‌شود. از سوی دیگر باید گفت شاهرود، دامغان و سمنان در وضعیت قرمز، میامی و گرمسار در وضعیت زرد، مهدی شهر و سرخه در وضعیت نارنجی و آرادان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.. .


بازنشر از : مهر

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

دانشگاه علوم پزشكی سمنان

ویروس کروناقفسه فلزی - قفسه انبار