پزشک متخصص ایلام خدمات درمانی ایلام-رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سال گذشته ۵۰ پزشک متخصص در مراکز درمانی ای

1402\01\14 11:26:19


جذب ۵۰ پزشک متخصص در مراکز درمانی ایلام

ایلام-رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سال گذشته ۵۰ پزشک متخصص در مراکز درمانی ایلام در شهرستان‌های مختلف استان جذب شده اند.

جاسم محمدی اظهار داشت: پارسال رایزنی برای حضور ۵۴ پزشک متخصص در رشته‌های مختلف در استان انجام گرفت که از این تعداد موفق به جذب ۵۰ نفر شدیم.

وی افزود: تامین پزشکان متخصص در برخی از رشته‌ها همچون طب اورژانس، جراحی و بیهوشی در کشور با کمبود مواجه است و استان ایلام نیز از این قاعده مستثنی نیست. رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: این رشته‌ها با توجه به سختی کار و درآمد کم با اقبال زیادی از سوی دانشجویان پزشکی روبرو نمی‌شوند.محمدی تاکید کرد: ظرفیت پذیرش پزشکان عمومی در دانشگاه‌های کشور بالاست، ولی این افراد پس از فارغ التحصیلی به دلیل درآمد بالا به سمت رشته‌های زیبایی سوق پیدا می‌کنند که باعث شده در تعدادی از رشته‌ها با کمبود مواجه باشیم. وی اضافه کرد: هم اکنون مهم‌ترین نیاز استان در بخش پزشکان متخصص در رشته‌های طب اورژانس و بیهوشی است و سال گذشته در بخش تامین پزشک مراکز اورژانس با مشکل روبرو بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: خوشبختانه با وجود نیروهای بومی تا حدی نیاز به پزشکان متخصص مرتفع شده و در رشته‌های طرحی نیز با صدور ۵۰ پزشک متخصص بخشی از نیاز استان برطرف شد.. .


بازنشر از : مهر

پزشک متخصص

ایلام

خدمات درمانیچراغ خطی و تعمیرات چراع ال ای دی