1402\01\12 11:39:12


جمعیت مازندران در نوروز ۵ برابر شده است. فوت ۴ مسافر درپی ریزش کوه

ساری- استاندار مازندران از استان به عنوان مقصد گردشگری یاد کرد و گفت: جمعیت استان در نوروز پنج برابر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمود حسینی پور ظهر شنبه در جلسه وبیناری استان‌های کشور با ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن تبریک ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی، اظهار داشت: استان مازندران از دیرباز مقصد گردشگری بود که نه تنها در مقاطع خاص در همه فصول سال پذیرای گردشگران و مسافران است.

وی با بیان اینکه مازندران با بیش از ۹۰ هزار و ۵۰۰ ویلا در استان از سراسر کشور در سال به عنوان مقصد گردشگری است، تصریح کرد: این تعداد ویلا در ایام تعطیلات نوروز به طور مضاعف مورد بهره برداری قرار می‌گیرد و در ایام نوروز ۵ برابر جمعیت استان مازندران در سراسر این استان مسافر و گردشگر داریم. استاندار مازندران با تاکید بر اینکه این استان خدمات ملی به گردشگران و مسافران ارائه می‌دهد اما امکانات آن استانی است، گفت: با توجه به پیک جمعیت در ایام تعطیلات نوروز از سال گذشته برای تأمین آب در شهرستان‌ها برنامه ریزی های مناسبی صورت گرفت. وی با بیان اینکه ۲۱ درصد جمعیت کشور با فاصله ۳ ساعت به استان مازندران سفر می‌کنند، افزود: مازندران به عنوان تنفس گاه پایتخت کشور است.

حسینی پور با توجه به اینکه بسیاری از مسافران با مشکل اقتصادی مواجه هستند بواسطه نگاه ویژه رئیس جمهور به قشر مستضعف یک مسافر در چادر اسکان نداشته است. استاندار مازندران با بیان اینکه مسافران را عزتمندانه به صورت رایگان خانواده‌ها در اماکن خاص و مدار ساماندهی شدند، ادامه داد: در سال جاری بیش از ۵۵ هزار خانواده را در استان اسکان داده ایم. وی با اشاره به تنظیم بازار و تغییر قیمت در پیک سفر، افزود: با توجه به بیش از ۱۶ میلیون اقامت شب در مازندران در تنظیم بازار از ۶ ماه گذشته مرغ با قیمت ۴۳ هزار و گوشت منجمد ۱۵۵ هزار در سطح شهر و روستاها توزیع شد که این امر بازتاب بسیار عالی داشت.

حسینی پور با اعلام اینکه مازندران با ۴ محور مواصلاتی کوهستانی، خاطرنشان کرد: تنها جاده چالوس فاز یک آن با توجه به حجم بالای خودرو و لغزش جاده و ریزش کوه باز شد. استاندار مازندران به ریزش کوه، فوت ۴ مسافر و بسته شدن محور چالوس اشاره کرد و گفت: با اقدام جهادی اداره کل راهداری، جمعیت هلال احمر و دیگر دستگاه‌های ذیربط ظرف ۲۴ ساعت این محور باز شد.. .


بازنشر از : مهر

محمود حسینی پور

استانداری مازندران

گردشگری