1401\05\22 16:54:03


حمایت اوقاف فارس از ۱۴۰۰ هیات مذهبی استان

شیراز - مدیرکل اوقاف فارس گفت: طی دهه اول محرم اوقاف فارس از یک هزار و ۴۰۰ هیات مذهبی این استان در قالب برگزاری مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) حمایت و پشتیبانی کرد.

حجت‌الاسلام عباس موسوی، گفت: با اجرای طرح شمیم حسینی در دهه اول محرم در فارس تعداد ۱۴۰۰ هیئت مذهبی در قالب برگزاری مراسم‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) مورد حمایت قرار گرفتند و از محل موقوفات منطبق روضه خوانی، اطعام و عزاداری به این هیأت مذهبی کمک شد.

او افزود: طرح شمیم حسینی شامل هیأت مذهبی، مساجد و حسینیه‌ها بود که طی آن بن کارت‌های ویژه تهیه اقلام اطعام و پخت از محل موقوفات متصرفی و غیر متصرفی تهیه و به آن‌ها اهدا شده است. مدیرکل اوقاف فارس با اشاره به فعالیت هیئات مذهبی در بقاع متبرکه ادامه داد: همچنین در ایام دهه اول محرم در قالب اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورائی تعداد ۴۵ هیئت مذهبی بزرگ در حرم‌های مطهر امامزادگان شاخص استان فارس استقرار یافته که ویژه برنامه‌های سوگواری و عزاداری را تا پایان ماه محرم، اربعین و ایام دهه آخر ماه صفر در جوار مضجع شریف امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌کنند. حجت الاسلام موسوی از فعالیت‌های مؤثر مبلغان در این ایام گفت و اضافه کرد: با توجه به اجرای طرح اعزام مبلغ تعداد ۲۷۰ نفر از طلاب و روحانیون برای برگزاری مراسم‌های فرهنگی و فعالیت‌های تبلیغی به نقاط محروم استان اعزام شدند که برگزاری مراسم‌های روضه خوانی، وعظ، مداحی و سوگواری در ده روز نخست ماه محرم را بر عهده داشتند..

.


بازنشر از : مهر

اوقاف فارس

سید عباس موسوی

محرم 1401