بوشهر احمد لطفی تنگستان روز خبرنگار بوشهر- فرماندار تنگستان گفت: انتظار داریم هم

1401\05\23 06:41:47


خبرنگاران در مسیر توسعه تنگستان حضور بیشتری داشته باشند

بوشهر- فرماندار تنگستان گفت: انتظار داریم همه خبرنگاران در مسیر توسعه استان و شهرستان تنگستان، بیشتر از گذشته حضور داشته و مسائل و مشکلات مردمی را به مسؤلین منتقل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی شنبه‌شب در نشست تجلیل از خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران می‌توانند با پیشنهادات، توصیه‌ها و نقدهای خود، زمینه‌ای فراهم کنند که به توسعه شهرستان کمک شود.

فرماندار تنگستان عنوان داشت: نگاه دولت در استان و شهرستان، تعامل و همراهی با رسانه‌هاست، جناب آقای استاندار خبرنگاران را به عنوان پشتیبان و همراه اقدامات دولت می‌بیند و بنده نیز همیشه از ایده‌ها و پیشنهادات رسانه‌ها استقبال کرده و هیچ هراسی از نقد ندارم. وی بیان داشت: انتظار داریم همه خبرنگاران در مسیر توسعه استان و شهرستان تنگستان، بیشتر از گذشته حضور داشته و مسائل و مشکلات مردمی را به مسؤلین منتقل کنند. لطفی با اشاره به اینکه در یک سالی که از دولت آیت‌الله رئیسی سپری شده، در استان و شهرستان طرح‌های بزرگی اجرا شده و یا در حال انجام است، تصریح کرد: در یک سال اخیر سهمیه قیر شهرستان را که ۵۰ هزار متر مربع بود، با توجه به نیاز شهرستان ۷۰۰ هزار متر بود، افزایش دادیم که با پیگیری و همکاری بسیج سازندگی و بنیاد مسکن، تا یک سال آینده تنگستان در آسفالت روستایی به خودکفایی می‌رسد.

وی افزود: در خصوص طرح ملی مسکن، ۳۰ هزار هکتار زمین به اهرم الحاق کردیم که افرادی که نیاز به مسکن دارند می‌توانند با ثبت نام در سامانه اقدام کنند. همچنین در بحث مقاوم‌سازی مسکن روستایی شهرستان، با توجه به جمعیت روستایی، منازل از استاندارد کافی برخوردار نبودند و با پیگیری‌های صورت گرفته درصد مقاوم‌سازی منازل را به نرم استانی رسانده و امسال نیز ساخت ۱۵۰۰ مسکن روستایی را در برنامه خواهیم داشت. فرماندار تصریح کرد: برای رونق اقتصادی و همچنین کاهش نرخ بیکاری شهرستان، از سرمایه‌گذاران بومی و غیر بومی دعوت کردیم که هم‌اکنون طرح‌های اقتصادی بزرگی در دست اقدام است و در آینده‌ای نزدیک فعالیت آنها شروع خواهد شد.

تبلیغات
کارتن سازی
کارتن سازی

صنایع تولید کارتن مهر ارائه خدمات نوین بسته بندی اعم از تولید کارتن و جعبه مقوایی، کارتن لمینتی ، کارتن فلکسو و کارتن صادراتی با بالاترین کیفیت نیاز کارخانجات تولیدی و شرکتها را براوده می نماید .

لطفی یادآور شد: شهرک صنعتی زیست‌فناوری دلوار، که در کشور هشت منطقه مجوز این فعالیت را دارند، در حال احداث است که به رونق اقتصادی شهرستان کمک خواهد کرد. فرماندار تنگستان برای رفع کمبود آب در بخش دلوار با اشاره به اینکه یک مخزن آب و یک آب‌شیرین‌کن در حال احداث است، افزود: با پشتیبانی نیروی انسانی لازم و تزریق اعتبار و نوسازی قسمتی از خط انتقال در نوار ساحلی بخش دلوار، توانستیم مقداری از تنش آبی موجود در این منطقه را کاهش دهیم. مقام عالی دولت در تنگستان با بیان اینکه کشور در سال گذشته با مشکلات بی‌برقی مواجه شد، ولی امسال کمترین قطعی برق را داشتیم، خاطرنشان کرد: در تنگستان پروژه ایستگاه فوق توزیع جایینک، ۳۰ درصد پیشرفت کار داشت، که در همین یک سال گذشته تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.

همین پروژه باعث شد امسال و در فصل گرما قطعی برق کمتری در بخش دلوار داشته باشیم. لطفی گفت: ورودی و سیمای اهرم فضای درخوری برای مرکز شهرستان ندارد، به همین منظور به دنبال آن هستیم با اجرای ۱۴ طرح به نیت ۱۴ معصوم در شهر اهرم، مبلمان و ورودی این شهر را زیباتر کنیم. وی تصریح کرد: از استاندار بوشهر صمیمانه تشکر می‌کنم که شخصاً با حضور در شهرستان در ایام بارندگی و پس از آن، بحران ایجاد شده را به صورت لحظه‌ای رصد و دنبال می‌کردند؛ پس از گذشت چند روز از بارندگی‌های اخیر، محصول نخیلات و کشاورزان شهرستان دچار آسیب شد که بلافاصله این موضوع را پیگیری و کارشناسان مربوطه بررسی کردند.

معاون وزیر جهاد، نماینده مردم در مجلس، استاندار و معاون عمرانی وی و کارشناسان استان این موضوع را پیگیری کردند که قرار هست این مشکل ایجاد شده برای کشاورزان در وزارت جهاد پشتیبانی شود. فرماندار تنگستان با بیان اینکه بخشی از جاده اهرم به برازجان در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید، عنوان کرد: در خصوص وضعیت راه‌های مواصلاتی تنگستان، هم مسیرهای روستایی و هم بزرگراه‌ها به طور کامل در حال پیگیری هستیم که جا دارد از پشتیبانی و همراهی نماینده محترم مردم در مجلس نیز تشکر کنم. لطفی خاطرنشان کرد: در نشستی که با حضور مدیران باشگاه شاهین عامری و استاندار داشتیم، قرار شد که ۵۰ درصد منابع این تیم تأمین شود و ما مشکلی با پشتیبانی مالی از این تیم نداشتیم که اکنون به نظر می‌رسد خود مدیران باشگاه تصمیم به فروش و انتقال تیم را گرفته‌اند.

وی گفت: پروژه استادیوم ورزشی آباد و همچنین راه‌اندازی نور ورزشگاه اهرم در هفته تربیت بدنی به بهره‌برداری خواهند رسید.. .


بازنشر از : مهر

بوشهر

احمد لطفی

تنگستان

روز خبرنگارتولید کارتن و سفارش کارتن