جهاد کشاورزی قزوین خرید گندم قزوین قزوین - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: خرید تضمینی گندم در این استا

1401\05\23 06:45:14


خرید تضمینی گندم در قزوین ۵۳ درصد افزایش داشته است

قزوین - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: خرید تضمینی گندم در این استان با ۱۷۲ هزار تن، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد افزایش داشته است.

رضا افلاطونی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم به نسبت سال قبل ۵۳ درصد افزایش داشته است، افزود: خرید گندم سال گذشته ۱۱۲ هزار تن بود که امسال با خرید ۱۷۲ هزار تن، افزایش بسیار چشمگیری همراه شده است.

وی با بیان اینکه ۲۳ مرکز گندم کشاورزان استان را خریداری می‌کردند، گفت: گندم آبی و دیم خریداری شده با برداشت از سطح ۱۲۸ هزار هکتار صورت گرفته است. افلاطونی در ادامه تصریح کرد: با وجود تنش‌های خشکسالی و از بین رفتن بخشی از مزارع استان قزوین که به کاهش ۲۶ درصدی سطح کشت منجر شده است، جهش خرید تضمینی گندم عملکرد بسیار خوبی را نشان می‌دهد. این مسؤول در خصوص تشریح علل افزایش خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته بیان داشت: قیمت مناسب گندم به میزان هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، هماهنگی ستاد خرید گندم استان، حمایت‌های مسؤولان اجرایی و نظامی استان و همچنین تشدید نظارت‌ها بر نقل و انتقال محموله‌های گندم از عمده دلایل افزایش خرید تضمینی گندم در سال جاری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: بر اساس تحقیقات مؤسسه بذر و نهال کشور بر گندم استان قزوین، این محصول از نظر کیفی در رده خوب ارزیابی شده است. افلاطونی یادآور شد: خوشبختانه با هماهنگی‌های صورت گرفته و اهتمام مجموعه مدیریت جهاد کشاورزی استان قزوین، پول بیش از ۸۰ درصد گندمکاران به موقع پرداخت شده است.. .


بازنشر از : مهر

جهاد کشاورزی قزوین

خرید گندم

قزویناستعلام قیمت کارتن لیمینتی