1402\01\12 14:51:05


دستگیری عامل انتشار تصاویر شخصی در کرج

کرج- رئیس پلیس فتای البرز از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی خانم جوان در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ رسول جلیلیان اظهار کرد: خانم جوانی با در دست داشتن ابلاغیه قضائی به پلیس فتا استان مراجعه و مدعی شد شخصی ناشناس با صفحات جعلی بنام وی اقدام به انتشار تصاویر شخصی او در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌کند که رسیدگی به این پرونده در دستورکار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: با مشاهده مستندات ارائه شده توسط شاکی و بررسی‌های تخصصی انجام شده در فضای مجازی، متهم شناسایی و در ادامه با اخذ مجوز قضائی و اعزام تیمی از مأموران، متهم دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا منتقل شد. رئیس پلیس فتای استان البرز بیان کرد: متهم پس از مشاهده ادله کشف شده به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود از این اقدام را انتقام جویی از شاکی اعلام کرد. این مقام انتظامی با اشاره به معرفی متهم به مراجع قضائی گفت: سوءاستفاده از فیلم و عکس‌های خصوصی در شبکه‌های اجتماعی یکی از شایع‌ترین جرایم حوزه فضای مجازی است، بنابراین هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون‌گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.

سرهنگ جلیلیان در پایان ضمن توصیه به شهروندان برای عدم انتشار تصاویر شخصی شأن در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند.. .


بازنشر از : مهر

رییس پلیس فتای البرز

رسول جلیلی

شهرستان کرج