1401\05\22 16:55:03


دولت با تدبیر و نظارت مشکلات اقتصادی مردم را رفع کند

قزوین – امام جمعه قزوین گفت: دولت باید با تدبیر و نظارت مشکلات اقتصادی مردم را رفع کرده و اجازه ندهد تورم بیش از این به مردم فشار وارد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد با بیان اینکه تقوای الهی منشأ رزق و روزی در زندگی است، گفت: همه باید یکدیگر را به تقوا دعوت کنیم.

وی با اشاره به مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و همچنین رزمندگان مدافع حرم عنوان کرد: شهدای مدافع حرم و همرزمان آنها از رزق جهاد، هم از رزق هجرت و هم از رزق شهادت برخوردار شدند. امام جمعه قزوین با اشاره به فرارسیدن روز جوان بیان کرد: ما پیرو مکتبی هستیم که جوان در آن دارای احترام است و بزرگان آن توصیه می‌کنند که از مشورت این نسل و قدرت خلاقیت و نوآوری آنها استفاده کنید. وی تصریح کرد: دولت سیزدهم نگاه خوبی به حوزه جوانان دارد و امیدواریم این نگاه در آینده نیز حفظ شده و دولت خود را ملزم به استفاده و همچنین حمایت از جوانان بداند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به فرارسیدن روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی، به نقش مردم در اجتماع اشاره کرده و بیان کرد: مشارکت اجتماعی و مردمی رمز پیروزی انقلاب اسلامی است و این رمز و استفاده از مردم باید استمرار داشته باشد. وی تاکید کرد: مشارکت عمومی مردم قدرت خدا را به بین مردم آورده و باعث شکل گیری «یدالله مع الجماعه» می‌شود و اگر این مشارکت و حضور مردمی نبود در دفاع مقدس و دیگر صحنه‌های حساس انقلاب سربلند نمی‌بودیم. آیت الله عابدینی تاکید کرد: در عراق و سوریه نیز همین مشارکت عمومی مردم باعث شکل گیری بسیج مردمی سوریه و حشدالشعبی عراق و در نهایت پیروزی جبهه حق شد.

وی پیروزی در برابر کرونا را نیز محصول مشارکت مردم دانسته و ادامه داد: اکنون نیز باید مراقب باشیم این موج‌های جدید مردم را بیشتر گرفتار نکند. امام جمعه قزوین با بیان اینکه مشارکت اجتماعی و همراهی مردم در اقتصاد نیز یک امر ضروری است، گفت: امروز در بازار و اقتصاد دولت باید با تدبیر و نظارت مشکلات اقتصادی مردم را رفع کرده و اجازه ندهد تورم بیش از این به مردم فشار وارد کند. وی با اشاره به اینکه کربلای اباعبدالله الحسین (ع) نماد مقاومت اسلامی است اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا مقاومت اسلامی و نهضت بیداری اسلامی روز به روز پویاتر و زنده‌تر شود.

آیت الله عابدینی با اشاره به پیروزی جنبش اسلامی برابر اسرائیل تصریح کرد: مقاومت اسلامی باید تا نابودی کامل اسرائیل و رژیم صهیونیستی ادامه پیدا کند. وی افزود: تنها راه پیروزی راه مقاومت و ایستادگی است و این مقاومت باید تا جایی ادامه پیدا کند که امریکایی‌ها در هیچ کجای مناطق اسلامی جایی را برای خود امن ببینند. آیت الله عابدینی در پایان با اشاره به قرار گرفتن ماهواره خیام در مدار، یادآور شد: این حرکت جمهوری اسلامی به انحصار طلبی غربی‌ها پایان داد و بدون شک در آینده‌ای نزدیک نتیجه این حرکت را خواهیم دید..

.


بازنشر از : مهر

عبدالکریم عابدینی

نماز جمعه قزوین

امام جمعه قزوین