هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ایلام زیرساخت های مرزی اربعین ایلام-دبیر کل جمعیت هلال احمر از راه اندازی بیمارستان

1401\05\23 04:28:15


راه اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال احمر در مرز مهران

ایلام-دبیر کل جمعیت هلال احمر از راه اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال احمر در پایانه مرزی مهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، یعقوب سلیمانی شامگاه شنبه در دیدار با استاندار ایلام از راه اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال احمر در پایانه مرزی مهران خبر داد و اظهار کرد: با تدبیر و هماهنگی و حمایت استاندار ایلام این بیمارستان در اربعین منشأ خدمات فراوانی برای زائران خواهد بود.

وی افزود: هم اکنون یک بالگرد هلال احمر در استان است که به در خواست استاندار برای اربعین نیز یک بالگرد دیگر به استان ایلام داده خواهد شد. دبیرکل جمعیت هلال احمر، افزود: جمعیت هلال احمر کشور از دو ماه گذشته جلسات ستاد اربعین را برگزار کرده و در دو بخش موضوع امداد و نجات و کمک به بهداشت و درمان درون کشور و همچنین مسئولیت بهداشت و درمان در کشور عراق برنامه‌ریزی لازم را انجام دادیم. وی ادامه داد: با توجه به شرایط سال جاری و اینکه استقبال زائران نسبت به سنوات گذشته چشم‌گیرتر است و همچنین گرمای مضاعف هوا، تمهیدات و برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

سلیمانی با اشاره به آمادگی‌های ایجاد شده به منظور اجرای طرح ملی امداد و نجات در اربعین حسینی، گفت: برای درون کشور تاکنون حدود ۱۵ هزار نفر از داوطلبان، امدادگران و نجاتگران ساماندهی شده‌اند؛ همچنین ۵۶۷ پایگاه ثابت و ۲۰۰ پایگاه موقت هماهنگ و برنامه‌ریزی شده است. دبیرکل جمعیت هلال احمر عنوان کرد: ۴۵٠٠ خودرو امدادی و عملیاتی برای خدمت رسانی به زائران در نظر گرفته شده است. وی افزود: برای اربعین آمادگی کامل داریم با همه ظرفیت‌ها در خدمت دهی به زوار اربعین پای کار خواهیم بود..

.


بازنشر از : مهر

هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

ایلام

زیرساخت های مرزی اربعیننمایندگی زومر - جک پارکینگ زومر - ریموت زومر