1402\01\12 18:15:05


رشد ۱۰۱ درصدی اقامت مسافران در گیلان . ۲ میلیون خودرو وارد استان شده است

رشت - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از رشد ۱۰۱ درصدی اقامت مسافران در استان خبر داد و گفت: گیلان به جهت توانمندی‌های گردشگری یکی از مقاصد اصلی گردشگران است.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی امروز شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: گیلان به جهت توانمندی‌های گردشگری یکی از مقاصد اصلی نوروز گردان بوده است.

وی از ورود حدود ۲ میلیون خودرو به گیلان خبر داد و افزود: این تعداد خودروهای مسافرین و گردشگران از تاریخ ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ تاکنون وارد گیلان شده که رشد ۴۲ درصدی داشته است. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از خروج یک میلیون ۷۰۰ خودرو از استان خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیش از ۱۱ میلیون مسافر از مبادی ورودی زمین و هوایی وارد گیلان شده که دارای رشد ۳۳ درصدی بوده است. جهانی از اقامت ۱۱ میلیون ۸۰۰ هزار نفر - شب در مراکز اقامتی گیلان خبر داد و بیان کرد: این تعداد مسافرین در مراکز اقامتی ثابت و موقت ساکن شدند که رشد ۱۰۱ درصدی داشته است.

وی از اقامت ۲۸۱ گردشگر خارجی در گیلان خبر داد و افزود: گردشگران خارجی اقامت کننده در مراکز اقامتی استان که با رشد ۶۷ درصدی همراه بوده، دارای ملیت آذربایجان، روسیه، پرتغال، ترکیه، عراق، افغانستان، مغولستان، ازبکستان، چین، هند، لبنان، کره و هندوستان هستند. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از بازدید ۸۴۰ هزار گردشگر از موزه‌ها و بناهای تاریخی این استان خبر داد و اضافه کرد: بازدید از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان با رشد ٧٣ درصدی همراه بوده است.. .


بازنشر از : مهر

میراث فرهنگی گیلان

ولی جهانی

گردشگری

مسافران نوروزی