صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی فرش دستبافت خرید و فروش ارومیه - رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غر

1401\05\22 16:39:03


سامانه فروش مستقیم فرش دستباف در آذربایجان‌غربی راه اندازی می‌شود

ارومیه - رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از راه اندازی سامانه فروش مستقیم فرش دستباف در استان خبر داد.

جواد وقاری در این زمینه اظهار کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان فرش دستباف و تلاش به منظور عرضه و فروش مستقیم و بدون واسطه تولیدات، سامانه فروش مستقیم فرش دستباف استان راه‌اندازی و فعال می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات تولیدکنندگان فرش دستباف خانگی و کارگاهی، جهت حمایت از فعالین این حوزه، سامانه فروش مستقیم راه‌اندازی می‌شود تا نسبت به تهیه لیست متقاضیان جهت استفاده از تسهیلات ارزان قیمت اقدام شود. وقاری افزود: مقرر شد اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف با همکاری تشکل‌های صنفی در حوزه فرش دستباف، نسبت به شناسایی و اعلام کارگاه‌های مورد نظر اقدام و با هماهنگی اداره صمت شهرستان، مراتب جهت مساعدت و رعایت ضوابط مربوطه به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شود. رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به اینکه قالیبافان از اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه محسوب می‌شوند، اضافه کرد: تأمین نیازهای بیمه‌ای و درمانی آنها از مطالبات اساسی تشکل‌های صنفی به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن بافندگان فرش دستباف در قالب دارندگان بیمه‌های تأمین اجتماعیک روستایی و عشایری می‌تواند زمینه ساز عقد قرارداد با تعهدات بیمه‌ای مناسب با شرکت‌های بیمه‌ای شود، ادامه داد: اداره فرش استان با در اولویت قرار دادن این موضوع نسبت به پیگیری بیمه تکمیلی این عزیزان اقدامات لازم را انجام می‌دهد. وقاری از اتحادیه‌های صنفی و تشکل‌های فعال در حوزه فرش دستباف خواست تا نسبت به اطلاع رسانی خدمات ارائه شده به فعالان این بخش اطلاع رسانی لازم انجام شود.. .


بازنشر از : مهر

صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی

فرش دستبافت

خرید و فروشمشاور امور مالی و مالیاتی در تهران