طارم آب شرب فرمانداری فرماندار شهرستان طارم گفت: پیگیر احداث سد معیشتی در بالادست شهر آببر هستیم تا دغدغه آب شرب

1401\05\22 16:51:03


سد معیشتی در بالادست شهر آببر احداث می شود

فرماندار شهرستان طارم گفت: پیگیر احداث سد معیشتی در بالادست شهر آببر هستیم تا دغدغه آب شرب برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا انبارلو شامگاه پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید صارمی روز خبرنگار را را به خبرنگاران تبریک گفت و افزود: روز خبرنگار یادآور حق طلبی، صداقت و تلاش بی وقفه برای ایجاد شفافیت در جامعه است.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید صارمی و نامگذاری این روز به عنوان روز خبرنگار اظهار داشت: همه خبرنگاران باید منش، سیره و راه شهید صارمی را در بیان مشکلات و دغدغه های مردم و کشور ادامه دهند و این راه چیزی جزء مردم داری، شهامت و حرکت در مسیر خوبی ها نخواهد بود. فرماندار شهرستان طارم گفت: خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی باید با تاسی و الگوبرداری از سیره حضرت زینب کبری (س) و شهید صارمی آزاده باشند و در عرصه خبرنگاری مسائل و مشکلات مردم را اطلاع رسانی و پیگیری کنند تا توسعه و آبادانی شهرستان را رقم بزنند. انبارلو حرفه خبرنگاری را بسیار سخت و پرتلاش برشمرد و خاطرنشان کرد: خبرنگاران در شرایط گوناگون سختی های زیادی را متحمل می شوند که این نشانه ی بارز فداکاری و ایثار است.

وی گفت: بیان، شفاف سازی و آگاهی رسانی دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انقلاب همان جهاد تبیین از دید مقام معظم رهبری است که خبرنگاران به خوبی آن را انجام می دهند. فرماندار شهرستان طارم اعتماد مردم به خبرنگاران را از نعمت های بزرگ الهی در ایران اسلامی برشمرد و افزود: مردم به خبرنگاران اعتماد بیشتری دارند و دردها و مشکلات خود را بیشتر از مسئولان با خبرنگاران در میان می گذراند؛ در نتیجه خبرنگاران می توانند نقش مهمی در جلب اعتماد عمومی داشته باشند. انبارلو نقش خبرنگاران را در مقابل جنگ نرم دشمنان ایران اسلامی مهم و اساسی عنوان و اظهار داشت: خبرنگاران همیشه و در همه حال در حال مبارزه و جنگ با رسانه های بیگانه هستند و با بیان خوبی‌ها و دستاوردهای نظام در مقابل رسانه های معاند می ایستند و با بیان واقعیت ها دشمنان را نا امید می کنند.

تبلیغات
کارتن سازی
کارتن سازی

صنایع تولید کارتن مهر ارائه خدمات نوین بسته بندی اعم از تولید کارتن و جعبه مقوایی، کارتن لمینتی ، کارتن فلکسو و کارتن صادراتی با بالاترین کیفیت نیاز کارخانجات تولیدی و شرکتها را براوده می نماید .

رضا انبارلو گفت: توسعه و پیشرفت شهرستان باید در یک فضای آرام اتفاق بیفتد که این امر محقق نمی شود مگر هم افزایی خبرنگاران، مردم و مسئولان؛ چرا که خبرنگاران پل ارتباطی ما بین مسئولان و مردم هستند. مقام عالی دولت در شهرستان با اشاره به مشکل آب کشاورزی طارم خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات اصلی مردم شهرستان تامین آب پایدار برای کشاورزی به عنوان اصلی ترین منبع اقتصاد طار است؛ به همین منظور برای تامین آب کشاورزی به جد پیگیر هستیم و اتفاقات خوبی هم در این زمینه رقم خورده است انبارلو اظهار داشت: در سال جاری اعتبارات قابل ملاحظه ای به دهیاری ها و شهرداری ها در شهرستان طارم تعلق گرفته است که در صورت مدیریت مناسب اعتبارات زیرساخت های خوبی در سطح شهرستان احداث خواهد شد. وی عنوان کرد: با موافقت استانداری؛ جهت پیگیری مشکلات اساسی شهرستان با برنامه ریزی و اولویت بندیِ مسائل مهم منطقه جلسات و نشست حضوری با مسئولان کشوری در سطح معاونین وزارتخانه ها، بویژه در حوزه آب با معاونین وزیر نیرو، در مورد طرح های گردشگری با معاونین وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، در بحث توسعه راههای ارتباطی شهرستان با معاونین وزیر راه و شهرسازی، در حوزه بهداشت و درمان با معاونین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در حوزه جوانان با معاون وزیر ورزش و جوانان داشتیم، تا مشکلات شهرستان را در سطح کشوری پیگیر باشیم و از این طریق ظرفیتهای طارم را به مسئولان کشوری معرفی کنیم.

فرماندار شهرستان طارم گفت: برای رفاه حال کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی برای اولین بار در سطح شهرستان پیگیر احداث درمانگاه تامین اجتماعی هستیم که کارهای ابتدایی آن انجام شده است. انبارلو در مورد احداث زیرساخت‌های صنعتی خاطرنشان کرد: برای توسعه صنایع فرآوری در سطح شهرستان کارهای اولیه ناحیه صنعتی هندی کندی پیشرفت اولیه خوبی داشته و انشاالله در آینده ای نزدیک در حال جانمایی و راه اندازی ناحیه صنعتی چورزق خواهیم بود تا با جذب سرمایه گذار در ارتقاء طارم گامهای مثبتی برداریم. وی همچنین در مورد مدیریت پساب تصفیه خانه شهرک صنعتی آببر گفت: طبق پیگیری های انجام شده از دستگاه متولی مقرر گردید تا اسفند ماه سال جاری تصفیه خانه صنعتی این شهرک احداث شود تا هم مسائل محیط زیستی رعایت شود و هم نارضایتی مردم کم شود.

انبارلو با اشاره به افزایش جمعیت در شهر آببر اظهار داشت: در چند سال آینده این مقدار آب شرب برای جمعیت رو به افزایش شهر آببر جوابگو نخواهد بود و ضروری است که به فکر منبع تامین آب اساسی برای این شهر باشیم؛ به همین منظور پیگیر احداث سد معیشتی در بالادست شهر آببر هستیم تا این دغدغه مهم برطرف شود. مقام عالی دولت در طارم مسائل فرهنگی را جزء مسائل مهم جامعه برشمرد و افزود: در کنار تمام مسائل عمرانی شهرستان نباید مسائل فرهنگی فراموش شود؛ چرا که فراموشی این حوزه موجب آسیب جوانان خواهد شد، به همین منظور از مسئولان ادارات خواستیم که اقدامات مثبتی در جهت مسائل فرهنگی انجام داده و گزارش اقدامات را برای فرمانداری ارسال کنند. فرماندار شهرستان طارم در پایان خاطرنشان کرد: ما انتقادهای سازنده را می پذیریم و از آنها برای حل مسائل و مشکلات شهرستان استفاده خواهیم کرد و تقاضایی که از مردم و رسانه ها داریم این است که سعی شود واقعیتها بیان شود و در برابر انتقادها راهکارهای مناسب نیز ارائه شود..

.


بازنشر از : مهر

طارم

آب شرب

فرماندارینمایندگی بوتان تهران