سردار احمدرضا رادان فراجا رشت رشت- فرمانده فراجا با بیان اینکه شهدا مسیر خانواده و جامعه را دگرگون می کنند، گفت:

1402\01\10 01:10:17


شهدا مسیر خانواده و جامعه را دگرگون می کنند

رشت- فرمانده فراجا با بیان اینکه شهدا مسیر خانواده و جامعه را دگرگون می کنند، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت نجات بخش است و تفکر، اندیشه و مسیر یک نسل را تغییر می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمدرضا رادان شامگاه چهارشنبه در دیدار با خانواده شهید فرامرز نیک خواه در شهرستان رشت، با اشاره به عظمت و جایگاه شهید و شهادت، اظهار کرد: اقتدار ایران اسلامی را مرهون جایگاه رفیع فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.

وی با اشاره به اسرار نهفته برگزیده شدن افراد برای شهادت، افزود: گزینش شهدا و خانواده شهدا از سوی خداوند متعال جزو رمز و رازهای نهان است. فرمانده فراجا با بیان اینکه شهدا مسیر خانواده و جامعه را دگرگون می‌کنند، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت نجات بخش است و تفکر، اندیشه و مسیر یک نسل را تغییر می‌دهد. سردار رادان با اشاره به تکانه‌های وجودی یک شهید در یک منطقه و محله، بیان کرد: اثرمندی رفتار، گفتار، سیره و منش یک شهید، روی یک منطقه و محله اثر می‌گذارد.

وی با اشاره گستردگی و وسعت مفهوم شهادت، افزود: جنس شهادت برای خانواده جنس ساختن و جنس مفقودیت، سوختن است. فرمانده فراجا با تصریح بر اینکه مفقودالاثر شدن دارای اجر بالاتری در بهشت نسبت به شهادت است، گفت: برای شهید سنگ و مزاری است تا خانواده دلشان را آرام کنند اما خانواده فرد مفقود حتی از این ارتباط معنوی هم مستثنی هستند. رادان با بیان اینکه اثر وجودی شهدا نمایش محور نیست، اضافه کرد: خدمت به خانواده بزرگ و گرانقدر شهدا یک نعمت است که به ما ارزانی داده شده است.

گفته می‌شود شهید فرامرز نیک خواه در ۲۱ تیرماه ۶۷ در منطقه عملیاتی زبیدات بر اثر درگیری با دشمن بعثی عراق مفقودالاثر شد و پیکر این شهید والامقام و جاویدالاثر تاکنون شناسایی نشده است.. .


بازنشر از : مهر

سردار احمدرضا رادان

فراجا

رشتنمایندگی زومر - جک پارکینگ زومر - ریموت زومر