یزد شهر اردکان فرمانداری اردکان یزد- فرماندار شهرستان اردکان گفت: اردکان را به عنوان یونان کوچک و شهری فرهنگی می

1402\01\12 14:59:18


شهر فرهنگی اردکان با ریل‌گذاری غلط به شهر کارگری آلوده تبدیل شد

یزد- فرماندار شهرستان اردکان گفت: اردکان را به عنوان یونان کوچک و شهری فرهنگی می شناسند اما ریل گذاری اشتباه به سمت صنایع آلاینده باعث شد این شهر به شهری کارگری و آلوده تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین سبزواری صبح امروز در نشست استاندار یزد با فرهیختگان و اقشار مختلف مردم شهرستان اردکان اظهار داشت: در برنامه‌های افق یزدنوین که با ابتکار استاندار تدوین شده است، صنایع کم آبخواه و صنایع پاک دیده شده و کشاورزی و دیگر ظرفیت‌های شهر منظور شده و امیدواریم با این اقدامات شاهد بازگشت اردکان به سمت شهر فرهنگی باشیم.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی مردم اردکان عنوان کرد: اردکان با موجی از جمعیت مهاجر با نداشتن زیرساخت‌ها به یک شهر کارگری و کارگاهی تبدیل شده است. سبزواری افزود: بر اساس وضع موجود، برای حل مشکلات و رسیدن به جایگاه اصلی شهرستان تلاش کرده ایم استراتژی خود را بر این مبنا تعریف کنیم. فرماندار اردکان با اشاره به اینکه در اولین قدم کارگروه تدوین سند چشم انداز ۱۴۲۴ تشکیل داده‌ایم و به آمایش سرزمین پرداخته ایم، بیان کرد: اقدامات ما بر اساس چشم انداز صورت گرفته که به صورت کلی طرح حریم زیست محیطی، صنایع آلاینده، توسعه کشاورزی و احیای کشتخوان‌ها و باغات زیتون و پسته، طرح‌های گردشگری توسعه و آبادانی در بخش‌های خرانق و عقدا و تبدیل شهرستان به یک مرکزیت فرهنگی و بازگشت به جایگاه پیشین خود که همان شهر فرهنگی در دل کویر است، می‌توان مثال زد.

فرماندار اردکان به فعالیت‌هایی که بر اساس وضعیت موجود و در جهت رفع مشکلات به صورت برنامه‌های کوتاه مدت انجام شده اشاره کرد و افزود: استقبال از سرمایه گذار و رشد تولید در صنایع با حداقل نیروهای انسانی، افزایش صنایع کم آبخواه، تقویت صنایع دستی نظیر کاربافی و احیای فرش اردکان از جمله فعالیت‌ها بود. سبزواری بیان کرد: در سال‌های گذشته تمرکز گرایی و عدم اختیارات مانع ایجاد تحول در شهرستان شده و اما امروز بعد از گذشت یکسال از خدمت در این شهرستان تمرکز گرایی حتی در امور روزمره نیز وجود دارد و حرکت را کند کرده است. فرماندار اردکان ضمن قدردانی از استاندار یزد افزود: استاندار یزد با نهایت دلسوزی در پی رفع این معضلات هستند و شاهد بوده‌ام که در جلسات استان تاکید کرده که باید تمرکزگرایی حذف شود اما باید در این مسیرسایر دستگاه‌ها نیز حرکت کنند.

سبزواری تاکید کرد: رؤسای ادارات قدرت تصمیم گیری در مسائل جزئی هم ندارند و حتی باید از ادارات کل استانی کسب تکلیف کنند، این فرایند باعث کندی و توقف کارها می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

یزد

شهر اردکان

فرمانداری اردکانچراغ خطی و تعمیرات چراع ال ای دی