محرم 1401 اربعین حسینی عتبات عالیات شیراز - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس گفت: تاکنون ۸۵ موکب برای مراسم ار

1401\05\22 16:54:03


صدور مجوز برای فعالیت ۸۵ موکب استان فارس در اربعین

شیراز - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس گفت: تاکنون ۸۵ موکب برای مراسم اربعین امسال ثبت نام کرده‌اند که مجوز برای آنها صادر شده است.

اسکندر قاسمی در همایش ائمه جمعه فارس که با موضوع اربعین برگزار شد، با اشاره به اینکه تعدادی از موکب‌ها در سطح کشور، تعدادی در مرز شلمچه و تعدادی هم در عراق مستقر می‌شوند، گفت: چهار موکب در شیراز، ۶ موکب در شلمچه، پنج موکب در نجف اشرف، در بین راه نجف اشرف تا کربلای معلی ۲۴ موکب، ۴۱ موکب در کربلای معلی و ۲ موکب هم در کاظمین و سامرا مستقر می‌شوند و تا چند روز پس از مراسم اربعین خدمات رسانی می‌کنند.

او همچنین با بیان اینکه در ورودی و خروجی‌های استان موکب‌ها مستقر و خدمات ارائه خواهند کرد، افزود: ناظر بهداشت و تیم بازرسی در هر موکب حضور خواهند داشت. قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: کار بازسازی‌ها در عتبات رو به اتمام است و صحن حضرت زهرا (س) در نجف به وسعت ۲۲۰ هزار متر مربع ساخته شده و ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یکصد هزار نفر می‌توانند از آن استفاده کنند. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با اشاره به اینکه صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلی در ۱۶۴ هزار متر مربع نیز ساخته شده و ۹۰ درصد کار بتن آن انجام و ۵۰ درصد کار صحن پیش رفته است، گفت: در ایام اربعین هم از این صحن استفاده خواهد شد..

.


بازنشر از : مهر

محرم 1401

اربعین حسینی

عتبات عالیاتقفسه فلزی - قفسه انبار