جواد قناعت استانداری خراسان جنوبی ارتقای زيرساخت‌ها بیرجند- استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه محرومیت‌های مزمن

1401\05\23 06:42:22


ضعف زیرساخت ها درخراسان جنوبی. لزوم تلاش جهادی برای رفع محرومیت ها

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه محرومیت‌های مزمن به ویژه در حوزه‌های زیرساختی و عمرانی در استان وجود دارد، گفت: وظیفه همه ما برای عمران و آبادانی، تلاش و جهاد است.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد قناعت شنبه شب در جمع پیمانکاران بخش راهسازی و شهرسازی استان بیان کرد: در حال حاضر ۵۱۴ شرکت پیمانکاری در حوزه‌های مختلف اقدامات عمرانی زیادی در استان در حال اجرا دارند.

وی ادامه داد: شرکت‌های پیمانکاری استان سازوکارهای لازم را داشته و پروژه‌های عمرانی خوبی در دست اقدام دارند بنابراین فعالیت این شرکت‌ها در استان دیگر اهمیت دارد. قناعت با بیان اینکه پیمانکاران باید برای کار انگیزه داشته باشند، اظهار کرد: پیمانکاران به عنوان بازوی توانمند اجرایی خراسان جنوبی بوده که می‌طلبد رفع دغدغه‌هایشان مورد توجه قرار گیرد. استاندار خراسان جنوبی خواستار پرداخت به موقع مطالبات پیمانکاران شد و افزود: اینکه دستگاه اجرایی پول داشته باشد اما مطالبه پیمانکاران را نپردازد قابل توجیه نیست.

وی بیان کرد: شرکت‌های پیمانکاری استان بزرگترین مجموعه اقتصادی و عمرانی استان بوده که ۱۳ هزار نفر در این حوزه مشغول به فعالیت هستند. قناعت با اشاره به مشکلات خراسان جنوبی، اظهار کرد: محرومیت‌های مزمن به ویژه در حوزه‌های زیرساختی و عمرانی در استان وجود دارد. وی ادامه داد: در استان‌های دیگر کشور نوع پیگیری ما برای استان از نوع توسعه‌ای بود در حالی که در خراسان جنوبی پیگیری‌ها از نوع زیرساختی است.

قناعت با بیان اینکه بخشی از این عقب ماندگی‌ها به خودمان بر می‌گردد در حالی که الان باید در استان تحول و حرکت ایجاد شود، افزود: خراسان جنوبی در زمینه نرخ رشد اقتصادی حوزه‌های مختلف دارای رتبه‌های آخر است. وی با بیان اینکه وظیفه همه ما برای عمران و آبادانی، تلاش و جهاد است، گفت: در حال حاضر موضوعاتی برای استان را در حال پیگیری داریم که برخی استان‌ها ۳۰ سال پیش پیگیری کرده و به نتیجه رسانده‌اند.. .


بازنشر از : مهر

جواد قناعت

استانداری خراسان جنوبی

ارتقای زيرساخت‌هاچراغ خطی و تعمیرات چراع ال ای دی