1402\01\12 11:34:41


عملیات عمرانی ساخت تصفیه خانه غرب صدرا به پایان رسید

شیراز- نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از پایان عملیات عمرانی ساخت تصفیه خانه غرب شهر جدید صدرا خبر داد.

ابراهیم عزیزی در دیدار عمومی با مردم شهر جدید صدرا بیان کرد: تمام موافقت‌های ایجاد ناحیه مستقل آموزش و پرورش در شهر صدرا گرفته شده و پیش بینی می‌شود این ناحیه تا پیش از سال تحصیلی جدید در این شهر مستقر شود.

وی همچنین از اتمام تصفیه خانه غرب صدرا نیز خبر داد و گفت: پس از افتتاح تصفیه خانه شرق صدرا، این تصفیه خانه نیز به زودی با حضور وزیر نیرو افتتاح خواهد شد. نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال بیان کرد: در موضوع تأمین آب صدرا نیز در آینده نزدیک انتقال آب از خط دوم سد درودزن به شیراز و صدرا به اتمام خواهد رسید و با این کار شبکه آب و فاضلاب غرب صدرا نیز کامل می‌شود که با این اقدام یکی از نیازهای جدی صدرا مرتفع خواهد شد. عزیزی در مورد راه‌های دسترسی صدرا نیز گفت: توافقات و اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته که با تأمین منابع در صدد هستیم به زودی همه راه‌های دسترسی تکمیل شود.

تبلیغات
آب و فاضلاب
آب و فاضلاب

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

وی در خصوص مدیریت و تقسیمات سیاسی شهر صدرا نیز گفت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، به دنبال این هستیم که صدرا یک شهرستان مستقل باشد لذا پیشنهادی به وزارت کشور داده‌ایم که شهری چون صدرا با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت جدا از قوانین دیگر تقسیمات کشوری، مشمول این قانون شود. عزیزی به عنوان عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه کشور همچنین گفت: در برنامه هفتم توسعه کشور موضوع شهرستان شدن شهری چون صدرا حتماً در قالب کلی دیده خواهد شد تا مشکلی برای ارتقای این نمونه از شهرستان‌ها وجود نداشته باشد. نماینده شیراز و زرقان بر هماهنگی دستگاه‌ها برای ایجاد زیرساخت‌ها در صدرا تاکید کرد و گفت: تمام تلاش خود را باید بر ایجاد زیرساخت‌ها در عرصه‌های مختلف در صدرا متمرکز کنیم.

وی در ادامه به گزارشی از اقدامات انجام شده در خط انتقال آب از خلیج فارس به فارس، آزادراه شیراز بوشهر که دولت ۳۰ درصد ایجاد آن را قبول کرده است، انتقال خط فراورده‌های نفتی و.... نیز اشاره کرد.. .


بازنشر از : مهر

ابراهیم عزیزی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

شهر صدرا