1401\05\22 16:52:05


ماهواره خیام توفیقی در زمینه ارتقای امنیت کشورمان است

مهدی‌شهر- امام جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه ماهواره خیام توفیقی در زمینه ارتقای امنیت کشورمان است، گفت: این ماهواره دستاورد جدید فضایی ایران اسلامی به برکت دانشمندان بومی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد بارانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مهدی شهر به میزبانی مصلای این شهر با بیان اینکه عزاداری امام حسین (ع) مرزها را در نوردیده است، بیان کرد: شیعیان در افغانستانی، بنگلادش، نیجریه و … عزاداری سیدالشهدا (ع) را به اوج رسانده‌اند هر چند که از سوی بنی‌امیه‌های زمان مورد هجمه قرار دارند.

وی با بیان اینکه همان بنی‌امیه‌ای که در سال ۶۱ هجری، جلوی امام (ع) را گرفتند، در عصر حاضر راه را برای عزاداری امام حسین (ع) می‌بندند، افزود: فصل مشترک همه حملات، همدستی و مشارکت پشت صحنه صهیونیست‌ها، تکفیری‌ها و داعش است که متعصبانه و متحجرانه نسبت به اسلام ناب کینه‌ورزی می‌کنند چرا که از امام حسین (ع) و انقلاب سیلی خورده‌اند و می‌دانند انقلاب اسلامی روزی جهانی خواهد شد. امام جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه پیاده روی اربعین روزی تمام جهان را در بر خواهد گرفت، تاکید داشت: نور اسلام ناب، افول نخواهد کرد کمااینکه روز به روز پرفروغ تر می‌شود و زمانی که امام زمان (عج) ظهور کند یارانش حرکت را جهانی خواهند کرد. بارانی با اشاره به دستاورد جدید فضایی ایران، شامل ماهواره خیام بیان کرد: این ماهواره می‌تواند سنجش از راه دور را داشته باشد و توسط محققان سازمان فضایی ایران اسلامی ساخته شد تا تأمین موضوعاتی مانند رصد منابع نفتی و آبی، حوادث طبیعی، پایش مرزها، زمین خواری و در مجموع امنیت کشور را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این ماهواره توفیقی در زمینه ارتقای امنیت کشورمان است، گفت: دانشمندان ایران اسلامی نعمت بزرگی برای ما هستند. امام جمعه مهدی‌شهر با اشاره به ۲۱ مرداد ماه روز حمایت از صنایع کوچک افزود: یکی از مهمترین راه‌های مبارزه با تحریم‌های دشمنان، افزایش تولیدات داخلی است و یکی از راه‌های رونق تولید، حمایت از صنایع کوچک است چرا که اشتغال و نیروی کار بیشتری را می‌توانند جذب کنند و لذا در زمینه اشتغال هم مؤثر هستند. بارانی با بیان اینکه ایران چهار میلیون جوان بیکار تحصیل کرده دارد، بیان داشت: این جوانان می‌توانند جذب صنایع کوچک شوند و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی می‌تواند اجرا شود ضمن اینکه اگر به صنایع کوچک عنایت بیشتری وجود داشته باشد، فاصله طبقاتی نیز کاهش خواهد یافت لذا دولت در این زمینه باید توجه داشت باشد..

.


بازنشر از : مهر

ماهواره خیام

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان

محمد بارانی