بوشهر دشتی حوزه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر- بخش مراقبت‌ها

1402\01\10 03:46:04


نبود تخت مراقبت‌های ویژه نوزادان در دشتی. وعده‌هایی که محقق نشد

بوشهر- بخش مراقبت‌های ویژه نوزدان یکی از مطالبات چندین ساله مردم دشتی است که علی رغم تأمین اعتبار در سفر اول ریاست جمهوری و قول و وعده‌های مسئولین دانشگاه علوم پزشکی هنوز محقق نشده است.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها – قاسم بازیاری: مردم شهرستان دشتی همواره در ادوار مختلف از کمبود امکانات بیمارستان و نبود زیر ساخت‌های بهداشت و درمان گلایه مند بودند.

به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بخش عمده‌ای از زیر ساخت تکمیل شد و در سالیان اخیر اقدامات خوبی در این حوزه شاهد هستیم هر چند مردم هنوز از کمبود پزشکان متخصص در بیمارستان گلایه مند هستند و این مطالبه در سفر اخیر وزیر بهداشت به شهرستان به گوش ایشان رسانده شد. توسعه بخش‌های بیمارستان زینبیه اقدامی ارزشمند در جهت رفع کمبودها و ارائه خدمات بیشتر به مردم بود پروژه‌ای که عملیات اجرایی آن در سال ۹۸ شروع شد و مقرر شد سه بخش icu و nicu و اعصاب و روان احداث شود. اجرای این پروژه‌ها از مطالبات و الزامات بوده که تحقق یافت ولی در ادامه کار روند پروژه به دلیل نبود اعتبار با کندی پیش می‌رفت تا اینکه در سفر اول ریاست جمهور به استان و حضور وزیر نیرو به عنوان نماینده دولت در شهرستان بازدید از این پروژه در دستور کار قرار گرفت.

محرابیان وزیر نیرو در بازدید از این پروژه روند کار را مطلوب عنوان نکرد و خواستار تسریع در روند اجرایی پروژه شد و از اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال به این سه بخش جهت تکمیل پروژه خبر داد. اعتبار خیلی زود تخصیص یافت و مردم انتظار داشتند در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه‌ها به بهره برداری برسد. تکمیل بخش نوزادان از مطالبات مهم مردم مسئولین شهرستانی هر ماه از این پروژه بازدید داشتند و از کندی پروژه گلایه مند بودند و گزارشات لازم به صورت تلفنی و کتبی به مسئولین امر ابلاغ کردند ولی مسئولین دانشگاه قول دادند که این پروژه را تا دهه فجر سال گذشته افتتاح و به بهره برداری می‌رسانند.

تکمیل بخش نوزادان از مطالبات بحق مردم است و نبود تخت مراقبت‌های ویژه نوزادان باعث می‌شود که نوزادان یا به بوشهر اعزام شوند یا اینکه به دلیل نبود تخت و عدم پذیرش فوت کند علی رغم این همه قول و وعده این مهم تحقق نیافت و به سفر ریاست جمهوری موکل کردند که آن هم تنها یک بخش icu با حضور وزیر بهداشت و درمان افتتاح شد و بخش nicu و اعصاب روان به دلیل اینکه آماده نبود مورد بهره برداری قرار نگرفت. تکمیل بخش نوزادان از الزامات و مطالبات مهم و به حق مردم است و عدم تکمیل این پروژه مردم را رنج می‌دهد و از طرفی نبود تخت مراقبت‌های ویژه نوزادان باعث می‌شود که نوزادان یا به بوشهر اعزام شوند یا اینکه به دلیل نبود تخت و عدم پذیرش نوزاد فوت کند و خانواده‌هایی داغدار شوند. مردم شهرستان انتظار دارند مسئولین دانشگاه علوم پزشکی با حساسیت بیشتر و اقدام جهادی در راستای تأکیدات ریاست جمهور و استاندار بوشهر انجام دهند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی پروژه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بخش ان ای سی یو با ظرفیت چهار تخت در سال ۹۸ و با زیر بنای ۳۵۰ متر مربع آغاز شد. پرویز احمدی افزود: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این پروژه ۸۰ درصد است که تکمیل این بخش باعث می‌شود از اعزام نوزادان به بوشهر جلوگیری شود. وی ادامه داد: اجرای این پروژه از مطالبات به حق مردم شهرستان بود که به حمدالله تحقق یافت و تلاش داریم هر چه زودتر تکمیل و به بهره برداری برسد.

دولت در شرایط سخت مالی اعتبارات مورد نیاز پروژه تأمین می‌کند تا مشکلی از مردم برطرف شود ولی تأخیر در تکمیل پروژه‌ها کام مردم را تلخ می‌کند و اجازه نمی‌دهد این خدمات مردم را راضی نگه بدارد که می‌طلبد مدیران استانی در اجرای پروژه‌ها نگاه خود را تغییر دهند.. .


بازنشر از : مهر

بوشهر

دشتی

حوزه بهداشت و درمان

دانشگاه علوم پزشکینمایندگی بوتان تهران