1401\05\22 16:42:05


نظام تک قطبی در حال افول است. خط مقاومت برگرفته از عاشورا

البرز - امام جمعه کرج گفت: همکاری ایران و روسیه در مسائل علمی انحصار غرب را شکسته و نظام تک قطبی در حال افول است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرج که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد، بابیان اینکه خودم و همه‌ی شما نمازگزاران محترم را به رعایت و تقویت و تسدید تقوای الهی دعوت می‌کنم، بیان داشت: متقین از تجربه‌ها استفاده می‌کنند و برای ارتباط با افراد، محدودیت‌هایی را رعایت می‌کنند.

متقین از تجربه‌ها استفاده می‌کنند وی در ادامه افزود: آخرین بخشِ حکمت ۲۰۲ از حکم نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین علیه‌السلام این است که فرمود: «وَ مِنَ التَّوْفِیقِ حِفْظُ التَّجْرِبَهِ». ازجمله عوامل و اسباب توفیق، اندوختن تجربه است. هر چه تجربه بیشتر توفیق در امور بیشتر است لذا نباید زمان‌های تجربه‌اندوزی را از دست داد.

به‌خصوص جوان‌ها مراقبت داشته باشند. امام‌جمعه کرج در ادامه بابیان اینکه حضرت فرمودند: «وَ الْمَوَدَّهُ قَرَابَهٌ مُسْتَفَادَهٌ» محبت، خویشاوندی سودبخش است، تأکید کرد: اساساً خویشاوندی برای افراد سود دارد چه سببی باشد چه نسبی باشد لذا اینجا حضرت فرموده‌اند که محبت نقش فامیل را دارد که همیشه کنار انسان و به حال شخص مفید هستند. آن‌کس را که از تو رنجیده است امین خود قرار مده آیت‌الله حسینی همدانی تصریح کرد: در ادامه حضرت فرمودند: «وَ لَا تَأْمَنَنَّ مَلُولًا».

آن‌کس را که از تو رنجیده است امین خود قرار مده؛ که این هم یک نکته اساسی است که در امور مختلف کاربرد دارد خصوصاً در مسائل مدیریتی که لازمه دوراندیشی این است که انسان خود را از چنین اشخاصی ایمن کند. در اسلام نمادی بهتر و روشن‌تر از حماسه عاشورا برای تبیین فرهنگ مقاومت نداریم وی در بخش دیگری بابیان اینکه ایام محرم روزهایی است که از فرهنگ و مکتب امام حسین علیه‌السلام الگو و درس می‌گیریم و یکی از درس‌های مهم مقاومت است، یادآور شد: از آغاز حرکت انبیا الهی تا رسول خدا و بعد ائمه علیهم‌السلام عنصر مقاومت مطرح بوده و هست و در آیات و روایات مفصل بحث شده البته در قرآن مقاومت نیامده اما بحث با صبر و استقامت و ثبات قدم مطرح‌شده است. نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه یکی از اموری که باید در جهاد تبیین به آن از زوایای مختلف پرداخت، مسئله مقاومت است، اظهار داشت: ما در اسلام نمادی بهتر و روشن‌تر از حماسه عاشورا برای تبیین فرهنگ مقاومت نداریم لذا عصاره این نهضت، «نه» به طاغوت و مبارزه با همه اشکال فساد است.

فرهنگ عاشورا برای امروز ما حرف‌های فراوان دارد آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه فرهنگ عاشورا برای امروز ما حرف‌های فراوان به‌خصوص در بحث مقاومت دارد، بیان داشت: بیانات حضرت را از مدینه تا قبل از شهادت ببینید، رجزها، نامه‌ها، دعاها، خطابه‌ها در همه این‌ها عنصر مقاومت و توصیه به آن موج میزند و بعد از عاشورا هم در رفتار زینب کبری و علی بن الحسین و بقیه همراهان این روش کاملاً روشن است و تا امروز در هر جای دنیا که نگاه کنید هر انسان آزاده و هر حرکت آزادی‌خواه و لو آنان که خدا را هم اعتقاد نداشتند به‌اندازه خودش از امام حسین الگو گرفته است که موارد زیاد است و نمی‌خواهم اسم ببرم. خط مقاومت برگرفته از عاشوراست وی با تأکید بر اینکه آنچه امروز در جهان به‌عنوان خط مقاومت مطرح است، برگرفته از عاشوراست، تصریح کرد: مناسبت‌های این روزها را که نگاه می‌کنیم در همه آن‌ها عنصر اصلیِ موفقیت، مقاومت است لذا خیلی گذار جهت یادآوری و پند گیری فقط اشاره می‌کنم. یکی از اخلاق مقاومت ایثارگری، مواسات و خدمت به خلق خداست رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به ۱۸ مردادماه روز تجلیل از اسرا و مفقودین و بزرگداشت شهدای مدافع حرم و ۲۶ مرداد روز بازگشت آزادگان سرافراز و پیروز به کشور، عنوان کرد: آن چیزی که سنگینی بار اسارت را برای عزیزانمان سبک کرد و رنج فراق و دوری را برای خانواده‌ها هموار کرد، استقامت و ثبات قدم آن‌ها درراه هدف و مبارزه با ظلم بوده است.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه یکی از اخلاق مقاومت ایثارگری و مواسات و خدمت به خلق خداست که مدافعان حرم به زیبایی آن را نشان دادند، اذعان داشت: اینکه از خانواده دور شوی و در کشور دیگری برای حفظ دین و ناموس و ارزش‌ها به دفاع قیام کنی و به شهادت برسی را، از مکتب امام حسین فقط می‌شود آموخت که همه‌اش مقاومت است. لجن پراکنی به ساحت سرداران مقاومت نه‌تنها از جایگاه آنان کم نمی‌کند بلکه نشانه درستی و مؤثر بودن اقدامشان است وی بابیان اینکه بنده برای تمام این بخش‌هایی که امروز در این خطبه عرض می‌کنم از بیانات امام حسین علیه‌السلام شاهد دارم؛ اما چون طول می‌کشد عبور می‌کنم، گفت: پلشتی و پست‌فطرتی عده‌ای در همان زمان که عزیزان در حال دفاع بودند را در خاطر دارید که چه تهمت‌ها که نزدند و حرف‌ها که نگفتند البته توجه به اهداف بلند و داشتن افق دید عالی همه سختی‌ها را برای آنان و خانواده‌هایشان آسان کرد و چه‌کار بزرگ و پر نتیجه‌ای انجام داده‌اند که هنوز هم استکبار و کاسه‌لیسان مفلوک آنان، از حریت و آزادگی آنان سرخورده و نالان هستند و هرازگاهی باطن پلید خود را با یاوه‌ای آشکار می‌کنند و البته خود این هم از ثمرات مقاومت است. خطیب نماز جمعه کرج در ادامه تصریح کرد: عصبانیت دشمن از سرداران مقاومت و لجن پراکنی به ساحت آنان نه‌تنها از جایگاه آنان کم نمی‌کند بلکه نشانه درستی و مؤثر بودن اقدامشان و البته مایه افتخار ما و بالا رفتن جایگاه و منزلت آنان در برزخ است.

امروز در جهاد تبیین باید چهره خادمین و خائنین ملت را خوب تبیین کنید آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: امروز در جهاد تبیین تا می‌توانید باید چهره خادمین و خائنین ملت را خوب تبیین کنید تا جوانان و نوجوانان که سرمایه کشور هستند نسبت به مفاخر کشور بیگانه نباشند و الا می‌بیند که از کوچک‌ترین غفلت استفاده می‌کنند و تحریف می‌کنند و با دروغ و جعلیات، ذهن‌ها را تخریب می‌کنند. به چهره‌های شناخته‌شده و مؤثر در جامعه انگ و تهمت می‌زنند که آن‌ها را به حاشیه ببرند؛ دوستان از جنگ روایت‌ها غافل نباشید. جوری می‌گویند که در طرف مقابل باور از بین برود.

برای پیروز شدن برجهان خواران غیر از مقاومت راه دیگری نیست وی در بخش بابیان اینکه ۲۳ مرداد روز مقاومت اسلامی و سالروز پیروزی حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه است، بیان داشت: باصلابت و پرافتخار در مقابل مستکبران به‌ویژه آمریکای پلید و رژیم منحوس کودک کش ایستادند و شدند الگوی مقاومت در دوران حاضر؛ و نشان دادند که برای پیروز شدن برجهان خواران غیر از مقاومت راه دیگری نیست؛ همان بیانی که امام حسین به امام سجاد علیهماالسلام توصیه کرد که «اِصْبِرْ عَلَی الْحَقِّ وَ اِنْ کانَ مُرّا». اسرائیل باآن‌همه ادعا بیشتر از ۳ روز تحمل موشک‌های فلسطینیان را نکرد نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز بابیان اینکه همان مقاومت‌ها امروز شد سه روز، گفت: اسرائیل باآن‌همه ادعا بیشتر از سه روز تحمل موشک‌های فلسطینیان را نکرد و آتش‌بس داد؛ جمعه هفته پیش به نوار غزه حمله کرد و مقاومت فلسطین ۵۸ شهرک صهیونیست نشین را هم‌زمان توسط گردان‌های قدس موشک‌باران کرد، دید کار سخت شده از کشورهای عربی خواست میانجیگری کنند که مصر واسطه شد و بدون شرط، آتش‌بس واقع شد. آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: این سه روز هم لکه ننگ دیگری شد برای رژیم غاصب که نتوانست حتی در مقابل یکی از جنبش‌های فلسطینی که جهاد اسلامی بود دوام بیاورد؛ که پیام حضرت آقا را هم ملاحظه فرمودید که فرمودند: شما با مقاومت شجاعانه خود سیاست خدعه آمیز رژیم غاصب را خنثی کردید.

مقاومت تنها راه آزادسازی فلسطین است وی در ادامه بابیان اینکه بیان عاشورایی امسال سید مقاومت بر همین مطلب تأکید داشت که تنها راه آزادسازی فلسطین مقاومت است؛ یعنی دیگر نمی‌شود از راه دیپلماسی و سیاسی مسئله را حل کرد، گفت: چاره کار فقط همان‌طور که حضرت آقا فرمودند باید غزه و کرانه با وحدت عمل کنند و مثل همین چندروزه که نشان دادند گنبد آهنین آنان پلاستیکی و مقوایی هم نیست، عمق مناطق اشغالی را مشمول عنایات خود کنند و کوتاه هم نیایند؛ که محو و نابودی اسرائیل از صفحه روزگار نزدیک است؛ و شما با لعنی که می‌کنید به این اقدام کمک کنید. لعنی که روزهای جمعه فرستاده می‌شود اعلام موضع و سیاست است رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز بابیان اینکه لعنی که روزهای جمعه فرستاده می‌شود بر اعداء دین، شبیه همان لعن‌هایی است که در زیارت عاشورا می‌گوئید، گفت: این لعن‌ها فقط این نیست که شخص را دور از رحمت خدا اعلام کند، این لعن‌ها اعلام موضع است؛ سیاست است؛ داریم مواضع خودمان را در مقابل دشمن خودمان اعلام می‌کنیم. لعن‌هایی که در زیارت عاشورا هست این را به ما یاد می‌دهد که فقط یک لعن نیست، فقط یک نفرین نیست.

ثواب این لعن‌ها کمتر از ثواب سلام نیست. وقتی شما اعلام می‌کنید که در مقابل دشمنی که تادندان‌مسلح است و با انواع حیل علیه من اقدام می‌کند یک چنین موضعی است، بدانید که از ثواب برخوردار است لذا استکبار جهانی و طاغوت اعظم را هم لعن کنید. ایران قلب محور مقاومت است آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه سید حسن نصرالله به‌درستی ایران را قلب محور مقاومت دانست؛ گفت: اگر ایران نبود این خط اتصال ازهم‌گسسته می‌شد؛ علت دشمنی عده‌ای با ایران که بعضی داخلی‌های ناآگاه را هم تحریک می‌کنند که شعار بدهند همین است که به نقش ایران در اضمحلال خودشان واقف‌اند.

وی در ادامه افزود: نمونه دیگر مقاومت حسینی در بسط و گسترش اسلام ناب این است که شما هرسال شاهد هستید در اقصی نقاط عالم مراسم عزا برپا می‌شود و در بعضی از مناطق این عزاداری را به خاک و خون می‌کشند مثل کشمیر و بنگلادش و افغانستان؛ حتی امسال قصد داشتند در ایران هم کارهایی کنند که سربازان گمنام حضرت ولی‌عصر، هوشیاری به خرج دادند و خنثی کردند. شیخ زکزاکی یکی از مصادیق مقاومت اسلامی است امام‌جمعه کرج بابیان اینکه در روز عاشورا ارتش پلید و صهیونیستی نیجریه به عزاداران شهر زاریا که مرکز فعالیت‌های جنبش اسلامی به زعامت شیخ زکزاکی است حمله کردند و تعدادی از شیعیان را به شهادت رساندند؛ که یکی از شهدا برادرزاده شیخ بود، گفت: خود شیخ یکی از مصادیق مقاومت اسلامی است که بااینکه ۶ پسر او به شهادت رسیده‌اند و خودش و همسرش سال‌ها در زندان بودند هنوز باثبات قدم در میدان ایستاده‌اند. آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه صهیونیست‌ها و داعشی ها و متعصبان و تکفیری‌ها بغض به اسلام ناب و مکتب حیات‌بخش و بیدارگر اهل‌بیت دارند، گفت: فرازهای زیارت عاشورا در این جاها مصداق پیدا می‌کند و درس مقاومت می‌دهد که «سِلْمٌ لِمَنْ سَالَمَکُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حَارَبَکُمْ» این‌ها با همین بیانات و با گفتن همین ذکرها توانستند مقاومت کنند و با نداشتن امکانات و کمبود امکانات، در مقابل آن ستم‌ها بایستند.

مقاومت هفت‌ساله مردم یمن و انصار الله وی در بخش دیگری بابیان اینکه یکی دیگر از مصادیق مقاومت، مقاومت هفت‌ساله مردم یمن و انصار الله است که عربستان را از پا درآورده است، عنوان کرد: انصار الله نمی‌خواستند آتش‌بس را بپذیرند و با اصرار عربستان و واسطه شدن بعضی کشورها، دو ماه پذیرفتند؛ و از بی‌مروتی رژیم گاو شیرده همین بس که هنوز چند ساعت از توافق نگذشته هواپیماهایش نقض آتش‌بس کردند و یک کشتی حامل سوخت یمن را هم توقیف کردند. ترحم به این جرثومه‌های فساد اصلاً معنا ندارد نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه بابیان اینکه ترحم به این جرثومه‌های فساد اصلاً معنا ندارد، گفت: به خاطر اینکه غرب در جنگ اوکراین دچار بحران انرژی نشود، تلاش داشتند آتش‌بس شش ماه باشد؛ اتفاقاً امروز که یمنی‌ها اشراف بر چاه‌های نفت عربستان دارند بهترین زمان است تا خود را از سلطه کشورهای غاصب نجات دهند؛ امروز می‌توانند با موشک‌ها و پهپادهای خود زیرساخت‌های نظامی و نفتی عربستان و حتی امارات را نابود کنند. مقاومت فقط در یک عرصه نیست آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: مقاومت با مردمی که هیچ‌چیز نداشتند کاری کرد که عربستان تادندان‌مسلح موردحمایت مستکبرین، بازنده این نبرد باشد ولو با آتش‌بس زمان اعلام بدبختی خود را به تأخیر بیندازد؛ نه این‌که برای این‌ها ثمره و نفعی داشته باشد و این یکی دیگر از نشانه‌های مقاومت است.

این دستوری است که دین به ما می‌دهد. وی با تأکید بر اینکه مقاومت فقط در یک عرصه نیست، گفت: مقاومت فقط در بحث نظامی نیست بلکه در همه امور است. اگر کسی بخواهد خودش را تربیت دینی هم کند احتیاج به مقاومت دارد؛ در موضوعات مختلف بحث مقاومت مطرح است؛ درباره ملت خود ما هم الی‌ماشاءالله موضوعات مختلفی که با مقاومت پیش رفته‌ایم هست؛ اصل انقلاب، پیروزی انقلاب، ثبات قدم در طول این بیش از ۴۰ سال و در مسائل مختلفی که برای کشور به وجود آمد، همه‌اش با مسئله مقاومت پیش رفته است.

مقاومت ملت در مسئله برجام و مذاکرات هسته‌ای رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه نتیجه مقاومت ملت در مسئله برجام و مذاکرات هسته‌ای، خودش یکی از آن نتایج میمون و مبارک است، گفت: دنیای غرب با تمام ترفندهای آشکار و پنهانش از اول امسال به روش جنگ اراده‌ها شروع کردند به ایجاد اخلال در محور مذاکرات و بهانه‌تراشی کردند ولی نتوانستند از ایران ایرادی بگیرند که به تعهداتش عمل‌نکرده است. ایران هیچ نقطه تاریک و مبهمی ندارد آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه ایران هیچ نقطه تاریک و مبهمی ندارد، گفت: گاهی برای اینکه سنگ‌اندازی کنند و بخواهند امتیازی بگیرند، مسائلی که ربطی به مذاکرات ندارد را مطرح کردند مثل‌اینکه اصرار کردند باید نام سپاه از لیست گروه‌های تروریستی خارج نشود؛ اولاً یک حرف باطلی است؛ و بعد هم اصرار بر آن که اصلاً ربطی به این موضوع نداشت. ملت ایران با تأسی به فرهنگ مقاومت ذره‌ای از خواسته‌ها و آرمان‌هایش عقب‌نشینی نخواهد کرد وی در ادامه تصریح کرد: در حین مذاکرات برای کشور ناامنی‌های سایبری و خرابکاری و ترور راه انداختند و با جنگ رسانه‌ای تلاش کردند ایران را منفعل کنند؛ اما نتیجه یک‌چیز بود؛ مقاومت ایران از روی آگاهی و ایمان بر روی اصول برای از دست ندادن حقوق ملت و شکست آنان لذا بدانند ملت ایران با تأسی به فرهنگ مقاومت که از حسین آموخته است ذره‌ای از خواسته‌ها و آرمان‌هایش عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وجه دیگر مقاومت ما در مسائل علمی و امنیتی و اقتصادی پرتاب ماهواره خیام است خطیب نماز جمعه کرج در بخش دیگری تصریح کرد: وجه دیگر مقاومت ما در مسائل علمی، امنیتی و اقتصادی پرتاب ماهواره خیام است که ۱۸ مرداد از پایگاهی در قزاقستان به فضا پرتاب شد و نشان داد اگر روح مقاومت در ملتی باشد در سخت‌ترین شرایط که همه مراکز علمی و فناوری ایران تحت تحریم شدید بوده است، دانشمندان جوان و انقلابی ایران اسلامی با بهره‌گیری از شعار ما می‌توانیم و تکیه‌بر ارزش‌های دینی، اسلامی و الهی و تأسی به حسین علیه‌السلام توانستند فناوری حضور در فضا را در مسیر استقلال همه‌جانبه کشور تثبیت کنند. ماهواره خیام نظامی نیست آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: این ماهواره برخلاف تبلیغات دروغ غربی‌ها که میگویند، نظامی نیست و کارش سنجش، رصد و پایش از راه دور بحران‌های اقلیمی که در آینده دنیا با آن مواجه است خواهد بود و این بهترین کاری بوده که در حق آینده مردم انجام‌شده است؛ و همان‌طور که گفتند توسط دانشمندان ایرانی ساخته شد. وی در ادامه در پاسخ به برخی شایعات مطرح‌شده در این رابطه، پاسخ داد: بعضی روزنامه‌های آمریکایی ادعا کردند که روسیه قصد دارد از این ماهواره برای مقاصد نظامی خودش در جنگ اوکراین استفاده کند که یک حرف بی‌ربط و گزافی است و کنترل ماهواره در دست ایران لااقل در هفته‌های اول نیست که این همان خبرسازی و جنگ روایت‌ها به‌قصد تخریب است.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه تصریح کرد: اولاً ایستگاه کنترل در ایران است. خوب است بدانید که در یکی از همین شهرهای اقماری کرج است. ایستگاهی که دارد این ماهواره را کنترل می‌کند در کرج است و کارهایش اینجا انجام می‌شود و از اولین لحظه همه فرامین توسط ایستگاه ایرانی ارسال‌شده و تصاویر هم در اینجا دریافت می‌شود و همه کارهای فنی و رمزگذاری‌ها و امثال این‌ها همه توسط ایران انجام و در اختیار ایران است.

آیت‌الله حسینی همدانی ادامه داد: به علاوه خود روسیه که توان ساخت و پرتاب ماهواره‌های سنجشی دقیق را دارد چه احتیاجی به ایران دارد. آنچه مهم است این است که ایران با این اقدامش نشان داد که برای حضور مؤثر درصحنه جهانی از عرصه‌های راهبردی چون حضور در فضا بهره‌مند شده است و این دستاورد علمی مثل موارد گذشته برای غربی‌های استعمارگر خوشایند نیست لذا جنگ روانی راه می‌اندازند که شما چه احتیاجی به این فن‌آوری‌ها دارید. اگر اهل مقاومت باشید پیروزی با شماست وی در ادامه به آیات قرآن کریم در این رابطه اشاره کرد و گفت: آیه ۱۱۸، ۱۱۹ و ۱۲۰ سوره مبارکه آل‌عمران را با دقت بخوانید؛ آنجا همین را می‌گوید که دشمنان شما به شما می‌گویند که شما چه احتیاجی به این چیزها دارید؟! اصلاً دوست ندارند که هیچ نعمتی از نعمت‌های الهی در اختیار اهل ایمان و در اختیار مؤمنین باشد.

به انواع حیل جلوگیری می‌کنند. می‌خواهند شما هیچ‌چیزی نداشته باشید و اگر دقت بفرمائید اتفاقاً در همان آیات به ما یاد داده که حتماً اهل صبر و تقوا باشید؛ یعنی آن چیزی که نجات‌دهنده است، مقاومت است لذا اگر اهل مقاومت باشید پیروزی با شماست. همکاری ایران و روسیه تحریم‌های غرب را علیه خودشان خنثی‌سازی می‌کند رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در ادامه تصریح کرد: غربی‌ها ناراحت‌اند و به‌خوبی می‌دانند که ایران وارد مرحله همکاری علمی با قدرت‌های دیگر شده و درحال‌توسعه علمی است؛ همکاری ایران و روسیه در مسائل اقتصادی، امنیتی و علمی گران است چون تحریم‌های غرب را علیه خودشان خنثی‌سازی می‌کنند؛ با این کار انحصار غرب شکسته و نظام تک‌قطبی دورانش تمام شد.

ورزش البرز ظرفیت‌های بالایی دارد آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به نکته استانی، تصریح کرد: ورزش استان ظرفیت‌های بالایی دارد. این ظرفیت را از بین نبرید. من در جلسات مکرر به دوستان به‌صورت خصوصی و تلفنی تذکرات لازم را داده‌ام و باید هم اقدام عاجلی راجع به این قضایا صورت گیرد.

فرصت‌ها از دست می‌رود. ما ورزشکاران در سطح ملی و بین‌المللی داریم، این‌ها را با تسامح و تعلل و گاهی نعوذبالله رانت بازی و بعضی از این امور از دست می‌دهیم. وی در خاتمه افزود: چقدر ما راجع به ورزش همگانی در همین‌جا تذکر دادیم که باید فضاهایش فراهم شود و مردم همه بتوانند در این قضایا وارد شوند؛ و ده‌ها نمونه دیگر که خیلی می‌شود کار انجام داد که روی زمین‌مانده است؛ دوست داریم که ان‌شاءالله علی العجاله این قصه حل شود و به نتیجه برسد..

.


بازنشر از : مهر

آیت‌الله حسینی همدانی

نماینده ولی فقیه در البرز

خطبه های نماز جمعه