1401\05\22 16:51:04


نگاه اصلی به بحث فعالیت رسانه ها امید بخشی در جامعه است

زنجان-معاون استاندار زنجان گفت: نگاه اصلی به بحث فعالیت رسانه ها، امید بخشی در جامعه است که این امر با همکاری گروهی محقق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل رفیعی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه رسانه‌ها و مطبوعات واسط بین مردم و حاکمیت هستند، گفت: در راستای تقویت مردم سالاری، موثر و با نظارتی که بر مجموعه عملکردی دستگاه‌ها دارند ابزار مناسب پاسخگویی هستند.

وی ابراز داشت: رسانه‌ها عزم خود را برای مقابله با سیاه نمایی‌های دشمن و افزایش سرمایه اجتماعی در کشور جزم کنند. معاون استاندار زنجان بر لزوم تقویت رسانه‌ها و حرفه‌ای کردن فعالیت در حوزه اطلاع رسانی تاکید کرد و گفت: نگاه اصلی به بحث فعالیت رسانه‌ها، امید بخشی در جامعه است. رفیعی تاکید کرد: تعداد زیاد مراکزی که سیاهنمایی می‌کنند مسئولیت فعالان در عرصه رسانه را سنگین‌تر کرده است.

وی با اشاره به اینکه باید هدف مشترکی را به عنوان یک ایرانی و شهروند این کشور و مسئولیت اجتماعی و حرفه‌ای مدنظر قرار دهیم، افزود: نسبت به خنثی سازی فعالیت دشمنان و ایجاد امید، رضایتمندی و افزایش سرمایه اجتماعی همکاری کنیم. معاون استاندار زنجان تصریح کرد: یکی از مقاطعی که می‌تواند مجموعه خدمات نظام را در ۴۴ سال گذشته به رخ جهانیان بکشد هفته دولت است. رفیعی با بیان اینکه دولت سیزدهم به دلیل مجموع مسایل جهان و کشور، شرایط سختی را در زمان تحویل داشت، افزود: تورم، بدهی‌ها، کنترل نقدینگی و مشکلات مربوط به نحوه اجرای حذف ارز ترجیحی، کرونا و مسایل ناشی از تحریم‌ها از جمله این مشکلات بود.

وی یاد آورشد: رسانه‌ها رکن اصلی در مجموع اقدامات منجر به اصلاح روندها و سیاست‌ها است و شرایط فعلی که در آن سرعت انتقال اطلاعات و بازنشر مطالب بیش از گذشته بوده و این حوزه متحول شده است. معاون استاندار زنجان ادامه داد: متاسفانه در این فضا رتبه‌های خوبی نداریم و کم رنگ ظاهر شدن ما در این حوزه منجر شده است تا این ابزارعملا به وسیله‌ای برای ایجاد یاس و ناامیدی و سیاه نمایی توسط دشمنان نظام و انقلاب تبدیل شده است. رفیعی با بیان اینکه حجم گسترده محتواهای تولیدی و در کنار آن ضعف سواد رسانه‌ای موجب شده است تا صحت و سقم مطالب به درستی تشخیص داده نشود، گفت: باید سواد رسانه‌ای در استان تقویت شود..

.


بازنشر از : مهر

ابوالفضل رفیعی

استانداری زنجان

رسانه های گروهی