1402\01\12 14:51:04


همکاری ۵۰ راهنمای گردشگری در سفرهای نوروزی البرز

کرج- سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از همکاری بیش از ۵۰ راهنمای گردشگری در برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان البرز خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، یحیی دارایی با بیان اینکه سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از همکاری بیش از ۵۰ راهنمای گردشگری در برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان البرز خبر داد و اظهار کرد: امسال و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قبل از شروع تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲، با همکاری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری و انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری استان البرز بیش از ۵۰ نفر از راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی استان برای ارائه خدمات به مسافران آموزش‌های لازم را دیدند.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز ادامه داد: با توجه ظرفیت استان، امسال در سه اثر تاریخی و پنج پایگاه نوروزی پر تردد سطح استان و تورهای البرزگردی از راهنمایان گردشگری آموزش دیده و رسمی استان دعوت به همکاری شد. دارایی ادامه داد: در اسفندماه گذشته سه جلسه آموزشی مقدماتی و تکمیلی برای راهنمایان منتخب برگزار گردید که در این جلسات چگونگی استقرار در پایگاه‌های نوروزی و شیوه‌های تفسیر آثار تاریخی منتخب برای راهنمایان اجرا شد. سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز خاطرنشان کرد: امسال در کاخ سلیمانیه کرج؛ کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ و محوطه باستانی ازبکی نظرآباد راهنمایان گردشگری برای تفسیر آثار و ارائه توضیحات لازم به مسافران نوروزی استقرار داشتند همچنین در پنج پایگاه نورزی نیز راهنمایان با توجه به مسیر مسافران جاذبه‌های تاریخی؛ فرهنگی، مذهبی و طبیعی که در مسیرهای تردد هستند را معرفی می‌کنند.

دارایی ادامه داد: با همکاری شهرداری کرج در چهار مسیر مختلف گشت‌های رایگان البرز گردی اجرا شده است که در این گشت‌ها نیز راهنمایان گردشگری تفسیر آثار و ارائه توضیحات لازم را برعهده دارند. وی متذکر شد: امسال با کمک انجمن صنفی راهنمایان گردشگری؛ انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری استان تلاش شد تا جاذبه‌های استان به مسافران معرفی گردد تا طی یک روند مدت دار البرز از محل گذر به مقصد گردشگری تبدیل شود.. .


بازنشر از : مهر

میراث فرهنگی البرز

راهنمای گردشگری

استان البرز