هواشناسی زنجان بارش باران محمدرضا رحمان نیا زنجان-مدیرکل هواشناسی استان زنجان از کاهش بیش از ۱۵ درجه ای دمای هوای

1402\01\10 06:28:13


هوای زنجان۱۵درجه سانتی گراد سرد می شود

زنجان-مدیرکل هواشناسی استان زنجان از کاهش بیش از ۱۵ درجه ای دمای هوای استان طی چند روز آینده خبر داد و گفت: هشدار قرمز مبنی بر کاهش محسوس دما و تداوم استقرار هوای سرد صادر شد.

محمدرضا رحمان نیا در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت جوی استان زنجان با بیان اینکه هشدار قرمز مبنی بر کاهش محسوس دما و تداوم استقرار هوای سرد صادر شد، گفت: این هشدار از شب جمعه یازدهم فروردین تا صبح دوشنبه چهاردهم فروردین ماه جاری را با توجه به استقرار توده هوای سرد شامل می‌شود.

وی افزود: بر اساس اعلام هواشناسی، هشدار زرد به آگاهی و اقدام در صورت نیاز و احتمال وجود خسارت یا خسارت نقطه‌ای، هشدار نارنجی، اقدام ضروری احتمال خسارت گسترده زیاد و هشدار قرمز، اقدام فوری و همه جانبه برای مقابله با خسارت گسترده اطلاق می‌شود. رحمان نیا ادامه داد: نوع مخاطره در این هشدار نفوذ هوای سرد همراه با کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما و افت دمای کمینه به زیر صفر در اغلب مناطق استان است. مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: توده هوای سرد از شب جمعه ۱۱ فروردین به آسمان استان نفوذ می‌کند تا صبح دوشنبه چهاردهم فروردین ماه در استان مستقر است.

رحمان نیا با بیان اینکه شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرمدره، سلطانیه و ماهنشان منطقه اثر این مخاطره هستند، افزود: با توجه به این هشدار، باغداران نسبت به ایجاد آتش‌های کوچک و متعدد در داخل باغ در ساعات نزدیک صبح و بامداد و محلول پاشی با کودهای اسید آمینه مقاوم به سرما قبل از روز جمعه اقدام کنند و همچنین از آبیاری غرقابی باغ در زمان وقوع سرما پرهیز کنند. وی با بیان اینکه با توجه به افت شدید دما احتمال صدمه به شکوفه و جوانه‌های درختان وجود دارد، ابراز کرد: باغداران نسبت به ایجاد آتش‌های کوچک و متعدد در داخل باغ در ساعات نزدیک صبح و بامداد و محلول پاشی با کودهای اسید آمینه مقاوم به سرما قبل از روز جمعه اقدام کنند و همچنین از آبیاری غرقابی باغ در زمان وقوع سرما پرهیز کنند.. .


بازنشر از : مهر

هواشناسی زنجان

بارش باران

محمدرضا رحمان نیاکارشناسی خودرو در کرج - تشخیص رنگ ماشین