1402\01\12 00:07:24


پرسپولیس از «مس» سه امتیاز طلایی گرفت. جذابیت صدر جدول حفظ شد

تیم فوتبال پرسپولیس که یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ بیست و دوم است، با برتری برابر مس رفسنجان همچنان در کورس باقی ماند و با گرفتن سه امتیاز طلایی فاصله‌اش با سپاهان و استقلال را حفظ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین دیدار از روز دوم هفته بیست و چهارم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه امروز جمعه تیم فوتبال مس رفسنجان میزبان پرسپولیس بود که این دیدار با برتری یک بر صفر سرخپوشان به پایان رسید.

گئورگی گولسیانی (۲۵ - پنالتی) برای پرسپولیس گل زد. سرخپوشان تهرانی در شرایطی به مصاف مس رفسنجان رفتند که سپاهان و استقلال به عنوان دو رقیب اصلی شأن برای رسیدن به قهرمانی قبل از این دیدار برابر حریفانشان به پیروزی رسیدند و همچنان رده‌های اول و دوم جدول را به خود اختصاص دادند. پرسپولیس در این دیدار با علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی فر، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، سروش رفیعی (۹۴ سینا اسدبیگی)، مهدی ترابی، میلاد سرلک، مهدی عبدی (۸۵ شیخ دیاباته)، وحید امیری، سعید صادقی (۸۵ امید عالیشاه) و محمد عمری به میدان رفت.

گل محمدی که از وضعیت تهاجمی تیمش انتظار بیشتری دارد برای این دیدار عیسی آل کثیر و شیخ دیاباته را نیمکت نشین کرد و از مهدی عبدی و محمد عمری در خط حمله استفاده کرد تا بتواند با پیروزی در این دیدار همچنان یکی از امیدهای قهرمانی باشد. در شرایطی که دو تیم بازی را آرام آغاز کرده بودند و موقعیت‌های زیادی روی دروازه‌ها خلق نشده بود، در دقیقه ۲۵ جنجالی‌ترین صحنه بازی رخ داد و مهدی عبدی در حال حرکت به سمت دروازه مس با خطای رامتین سلیمان زاده سرنگون و با کارت قرمز مستقیم داور اخراج شد. در حالی که عرب براقی ابتدا پشت محوطه جریمه را نشان داد اما پس از مشورت با کمک داور نقطه پنالتی را اعلام کرد.

این تصمیم با اعتراض بازیکنان مس همراه شد و برای دقایقی بازی متوقف شد اما در نهایت گئورگی گولسیانی پشت ضربه ایستاد و توپ را به گل تبدیل کرد. بعد از این گل مسی‌ها تلاش برای رسیدن به تساوی را آغاز کردند اما پرسپولیس در خط حمله با آرامش بازی کرد و توانست نیمه اول را با برتری به رختکن برود. شروع نیمه دوم برای سرخپوشان با حملات تأثیرگذار همراه بود که در دقیقه ۵۱ محمد عمری از جناح راست به سمت مسی‌ها حمله کرد و موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد اما ضربه اسماعیل فر به بدن لک برخورد کرد و به زمین برگشت.

مسی‌ها که با یک بازیکن کمتر نیمه دوم را آغاز کرده بودند برای رسیدن به گل تساوی تلاش زیادی کردند و در دقیقه ۵۷ فرصت بسیار خوبی داشتند تا گل تساوی را به ثمر برسانند اما شیمبا درون محوطه جریمه نتوانست توپ را کنترل کند. در دقیقه ۶۰ پرسپولیس یک موقعیت عالی دیگر برای گلزنی داشت اما ضربه سروش رفیعی را مدافع مس از روی خط دروازه برگرداند تا سرخپوشان همچنان موقعیت‌های خود برای زیاد کردن فاصله را از دست بدهند. در ادامه مسی‌ها تلاش کردند به گل تساوی برسند اما نتوانستند دروازه سرخپوشان را باز کنند تا شاگردان گل محمدی به سه امتیاز شیرین دست پیدا کنند و با ۴۸ امتیاز همچنان در تعقیب استقلال و سپاهان باشند.

در صدر جدول سپاهان ۵۲ امتیازی است و استقلال با ۴۹ امتیاز در رده دون ایستاده است.. .


بازنشر از : مهر

تیم فوتبال پرسپولیس

لیگ برتر فوتبال ایران

فوتبال

تیم فوتبال