کازرون خرما جهاد کشاورزی فارس کازرون - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۵۸ هزا

1401\05\22 16:54:03


پیش بینی برداشت ۵۸ هزار تن محصول خرما در کازرون

کازرون - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۵۸ هزار تن محصول خرما از نخیلات این شهرستان برداشت شود.

حمید رشیدی بعد از ظهر شنبه با بیان اینکه سطح زیر کشت نخیلات در شهرستان ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار است، گفت: ۸۵ درصد این اراضی به شکل رطب و خارک و ۱۵ درصد آن به صورت خرما برداشت می‌شود.

وی افزود: برداشت خرما در کازرون از اواسط مرداد ماه شروع و در نیمه مهر ماه به پایان می‌رسد. این مقام مسئول با تاکید بر اینکه شهرستان کازرون از تولید کنندگان بزرگ خرما در استان فارس است، افزود: محصول خرمای برداشت شده در کازرون علاوه بر توزیع در بازار شهرستان، به دلیل بازار پسندی به سایر استان‌ها و کشورهای چین، روسیه، امارات، عراق و هندوستان صادر می‌شود. رشیدی با اشاره به اینکه عمده محصول خرمای شهرستان کازرون در بخش خشت و کنارتخته تولید می‌شود، گفت: ۳۰ واحد سردخانه زیر صفر با ظرفیت ۳۵ هزار تن در این منطقه فعال است که فرصت خوبی برای ذخیره‌سازی خرمای کشاورزان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: اصلاح و بازسازی نخیلات شهرستان از اهمیت بسزایی برخورداراست و با اجرای این مهم، می‌توانیم مکانیزه کردن نخیلات و به‌کارگیری ادوات مناسب نخیلات را سرعت ببخشیم. ارقام مهم خرما در شهرستان کازرون کبکاب و زاهدی (قصب) است.. .


بازنشر از : مهر

کازرون

خرما

جهاد کشاورزی فارسبرق و روشنایی لاله زار