1402\01\12 18:11:33


پیگیر معوقات آموزگاران استان سمنان هستیم

سمنان- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه پیگیر معوقات فرهنگیان استان هستیم، گفت: تشکیل کمیته‌ای برای بررسی مسائل و مطالبات معلمان ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل خالقی ثمرین بعد از ظهر شنبه در نشستی با حضور نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی به میزبانی آموزش و پرورش سمنان، بیان کرد: با تمام قوا پیگیر مطالبات فرهنگیان هستیم.

وی با بیان اینکه تشکیل کمیته‌ای برای بررسی مسائل و مطالبات معلمان ضروری است، افزود: نمایندگان استان سمنان در مجلس صدای معلم‌ها و به خصوص جامعه فرهنگیان استان سمنان باشند. مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در دیگر بخش سخنان خود بیان کرد: این استان ۱۳۲ هزار نفر دانش‌آموز دارد و این بندان معنی است که ۸۱ درصد خانوارهای استان به طور مستقیم از مخاطب‌های آموزش و پرورش هستند. خالقی ثمرین با اشاره به ضرورت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اظهار کرد: در خوشبینانه‌ترین حالت، ۱۰ درصد مفاد این سند اجرا شده در حالی که ۱۳۱ راهکار برای اجرا وجود دارد.

وی افزود: برای تحقق این هدف تلاش زیادی شده و همه اقدامات در این راستا است که استان سمنان یک الگوی سرآمد برای کشور باشد چرا که زیرساخت‌های مرتبط برای اجرای طرح‌های تحول آفرین در حوزه آموزش و پرورش کاملاً فراهم است. نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه نیز در این نشست خواستار توجه بیشتر به معوقات آموزش و پرورش شد.. .


بازنشر از : مهر

عادل خالقی ثمرین

مجلس شورای اسلامی

معوقات فرهنگیان

اداره کل