1402\01\12 18:12:21


کاهش تصادفات در محورهای مواصلاتی استان قزوین

قزوین- استاندار قزوین از کاهش تصادفات در محورهای مواصلاتی استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی اعلایی بعد از ظهر شنبه در جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و استانداران سراسر کشور به صورت برخط برگزار شد، اظهار کرد: قزوین از جمله استان‌های با حجم زیاد تردد محسوب می‌شود که علیرغم این تردد زیاد، با تلاش دستگاه‌های اجرایی، پلیس و نیروهای جهادی از ابتدای نوروز کاهش تصادفات و فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی را در محورهای مواصلاتی استان داشته‌ایم.

وی با اشاره به اقدام ابتکاری استان برای کاهش تصادفات جاده‌ای خاطرنشان کرد: اقدامی که در استان به صورت ویژه و ابتکاری برای دومین سال انجام شده استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی برای همیاری پلیس با هدف کاهش تصادفات است که سال قبل منجر به کسب رتبه اول کشور در کاهش تصادفات جاده‌ای شد. اعلایی افزود: امسال نیز این نیروهای جهادی در قالب ۳۵ گروه در نقاط حادثه خیز مستقر شدند و در کنار پلیس، هلال احمر، راهداری و سایر خادمین مردم، نقاط حادثه خیز را به صورت مستمر پوشش می‌دهند. استاندار قزوین اعمال قانون عدم رعایت فاصله طولی در محورهای مواصلاتی استان را اقدام دیگری برای کاهش تصادفات دانست و گفت: اعمال قانون عدم رعایت فاصله طولی در مسیرها و در مبادی ورودی استان از طریق پیامک به راننده‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود و از ابتدای تعطیلات نوروزی بیش از ۲ هزار جریمه عدم فاصله طولی صورت گرفته است.

وی با اشاره به افزایش حضور مسافران و گردشگران در استان گفت: اقدامات مختلفی از سوی راهداری و میراث فرهنگی در مسیرها و در اماکن مختلف انجام شده که مورد استقبال گردشگران و مسافران نوروزی قرار گرفته است.. .


بازنشر از : مهر

محمد مهدی اعلایی

استاندارقزوین

نوروز 1402