1402\01\12 14:59:18


کمبود فضای آموزشی در اردکان از بحران به فاجعه تبدیل شده است

یزد- نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: کمبود فضای آموزشی در اردکان از بحران عبور کرده و به فاجعه تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا دشتی اردکانی صبح امروز در نشست استاندار یزد با فرهیختگان شهرستان اردکان اظهار داشت: ما به سرمایه‌های مادی و فرهنگی این شهرستان افتخار می‌کنیم و باید از این سرمایه‌ها بیش از پیش برای توسعه شهرستان بهره‌برداری شود.

وی افزود: شهرستان اردکان باید در اعتبارات سهم بیشتری داشته باشد و همه اقرار دارند به دلیل صنعتی و مهاجرپذیر بودن، جمعیت شهرستان روند افزایشی دارد و این اعتبارات کفاف جمعیت را نمی دهد، حتی هنوز آب پایدار در این شهر وجود ندارد. دشتی اردکانی عنوان کرد: اقتصاد در این شهرستان خصولتی و دولتی است و معادن را به برخی از استان‌های همجوار می دهند اما در استان و شهرستان خودمان در تامین خوراک صنایع دچار مشکل هستیم از سوی دیگر ورزش در اردکان مغفول مانده و برخی هیات های ورزشی نابود شده است، چند باشگاهی که تاسیس شده نیز فقط محل کسب درآمد برای عده ای غیربومی است و هیچ آورده ای برای شهرستان ندارد، هنر نیز در این شهرستان تعطیل است. وی بیان کرد: برای اول مهر امسال در اردکان به جای بحران در زمینه فضای آموزشی فاجعه داریم، برای بانوان نیز فضای ورزشی کافی وجود ندارد و شرکت های دانش بنیان نیز محلی برای استقرار ندارند و مراکز رشد هیچ حمایتی نمی شوند.

نماینده مردم اردکان در مجلس همچنین تصریح کرد: مشکلات آلودگی هوا برای اردکان و شهرها و روستاهای مجاور بسیار زیانبار شده و نساجی که صنعتی پاک است، در این شهر تعطیل شده، هر چند نرخ بیکاری مردان صفر است ولی نرخ بیکاری زنان بالاست.. .


بازنشر از : مهر

یزد

شهر اردکان

محمدرضا دشتی اردکانی

استانداری یزد