1402\01\12 14:51:04


کم کاری و کوتاهی دستگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب قابل قبول نیست

کرج- نماینده مردم کرج در مجلس گفت: کم کاری‌های صورت گرفته در حوزه عفاف و حجاب در کشور و استان قابل قبول نبوده و در صورت احراز کم کاری‌ها باید با آن برخورد شود.

علیرضا عباسی بعد از ظهر شنبه با بیان اینکه کم کاری‌های صورت گرفته در حوزه عفاف و حجاب در کشور و استان قابل قبول نبوده و در صورت احراز کم کاری‌ها باید با آن برخورد شودف اظهار کرد: دشمنان در چهل و چهار سال گذشته انقلاب اسلامی دائم به دنبال ضربه زدن به اسلامیت نظام مقدس جمهوری بوده‌اند و در این مسیر متأسفانه عده‌ای یا ترسیده و یا کم کاری‌هایی هم داشته‌اند.

وی افزود: در حوادث پاییز و زمستان گذشته عده‌ای با استفاده از فضایی که در جامعه به وجود آمد سعی در کم رنگ کردن و از بین بردن اصول اساسی اسلام بودند و تلاش داشتند تا با مطرح کردن حجاب اجباری بی حیایی و بی عفتی را در جامعه ترویج دهند. عباسی ادامه داد: علیرغم تبلیغات منفی و بسیاری که دشمن در خصوص عدم رعایت عفاف و حجاب در جامعه داشت بر اساس اقدامات و نظرسنجی‌های علمی و مشاهدات میدانی که در این حوزه انجام شده، بیش از ۸۵ درصد از مردم ایران اسلامی به حجاب و عفاف اعتقاد داشته و دارند و به رعایت آن پایبند هستند. نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی با توجه به گزارشی که کمیسیون فرهنگی مجلس آماده کرده است، اظهار داشت: از ۳۲ دستگاهی که پس از تصویب قانون عفاف و حجاب در جامعه مسئولیت اقدام و انجام فعالیت‌های سلبی و ایجابی داشتند ۱۹ دستگاه هیچ گونه اقدامی در این حوزه پس از تصویب این قانون در سال ۸۴ نداشته‌اند.

وی افزود: یقیناً می‌بایست با دستگاه‌هایی که در این حوزه ترک فعل داشته‌اند برخورد قاطع صورت گیرد و این دستگاه‌ها به قوه قضائیه معرفی شده‌اند. این نماینده مجلس با تشکر از بیانیه تبیینی دیر هنگام وزارت کشور، اظهار داشت: در اینجا باید از بیانیه تبیینی وزارت کشور تشکر کنم، هر چند دیر هنگام بود و باید زودتر این اتفاق می‌افتاد اما هم اینکه این بیانیه صادر شد جای تشکر دارد و باید در ادامه اقدامات مقتضی صورت گیرد و با معدود افرادی که به صورت سازماندهی شده به دنبال رواج بی عفتی و بی حیایی در جامعه اسلامی هستند برخورد مناسب صورت گیرد و با افرادی که هیجان زده شده و با این جو همراهی نمودند اقدامات فرهنگی مناسب در دستور کار قرار گیرد. وی ادامه داد: در این حوزه باید همه بخش‌ها وارد شده و اقدامات مؤثری را انجام دهند.

مسئولان اجرایی، قضائی و نمایندگان مجلس همه باید در موضوع عفاف و حجاب اقدام هدفمند و همسو انجام دهند. عباسی با اشاره به وظایف دستگاه‌های استانی در خصوص عفاف و حجاب اظهار داشت: مسئولان متناظر استانی با ۳۲ دستگاهی که وظایفی در حوزه عفاف و حجاب دارند نیز باید تکالیف خود را انجام دهند. وی با انتقاد از کم کاری‌های صورت گرفته در این حوزه ادامه داد: در صورتی که دستگاه‌ها در این حوزه کوتاهی داشته باشند باید به مصداق ترک فعل با آنان برخورد مناسب صورت گیرد و اقدامات لازم در این خصوص باید انجام شود..

.


بازنشر از : مهر

علیرضا عباسی

عفاف و حجاب

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی