1402\01\12 14:56:10


گروگان گیر در راور زمین گیر شد

کرمان - جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری عامل گروگان گیری یک پسر جوان از مشهد به دست پلیس شهرستان راور خبر داد.

سردار عبدالعلی روانبخش گفت: مأموران ایستگاه بازرسی شهید جهانگرد شهرستان راور در پی اعلام گزارشی از پلیس خراسان رضوی مبنی بر ربوده شدن یک پسر جوان توسط فردی ناشناس و مسلح با یک دستگاه خودروی تیبا، به سرعت وارد عمل و نسبت به پایش دقیق ترددهای محور راور به خراسان جنوبی اقدام کردند.

او افزود: خودروی موردنظر لحظاتی پس از اعلام این مورد وارد ایستگاه بازرسی شهید جهانگرد شد، اما راننده آن بدون توجه به ایست مأموران با عبور از روی گل میخ اقدام به فرار کرد و مأموران نیز به تعقیب و مراقبت آن پرداختند. سردار روانبخش بیان کرد: در ادامه راننده این خودرو پس از طی یک مسافت کوتاه، متوقف و فرد ربوده شده را با تهدید اسلحه از خودرو پیاده و به سمت ارتفاعات جاده "دیهوک" کشانید که در همین اثنا فرمانده انتظامی شهرستان راور نیز به محل رسیده و به همراه دیگر تیم‌های انتظامی موفق می‌شوند فرد ربوده شده را از دست گروگان گیر رها کنند، اما فرد گروگان گیر با استفاده از ارتفاعات و پوشش گیاهی منطقه چندین ساعت از دید مأموران خارج می‌شود. او تصریح کرد: تیم‌های انتظامی در راستای دستگیری این عامل گروگان گیری تا ظهر روز بعد نسبت به پایش و پاکسازی محل اقدام می‌کنند و در نهایت پس از ۲۴ ساعت جست و جو در کویر و حاشیه جاده موفق می‌شوند متهم فراری را دستگیر و کلت کمری وی را نیز کشف کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان در تشریح چگونگی وقوع این عمل مجرمانه تصریح کرد: بنا به بازجویی‌های انجام شده مشخص شد این پسر جوان اهل یکی از مناطق شمال کشور طی سفر به مشهد در حالی که به همراه یکی از بستگانش قصد فروش چند حلقه انگشتر را داشته توسط متهم اغفال و به انگیزه اخاذی گرو گرفته می‌شود. او افزود: این متهم در صدد انتقال گرو به یکی از مناطق استان کرمان قصد اخاذی از خانواده اش را داشته که خوشبختانه با سرعت عمل پلیس راور دستگیر می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

کرمان

گروگانگیری

حادثه

پلیس