صادق برزگر اداره کل میراث فرهنگی مازندران مسافران نوروزی ساری- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران

1402\01\12 11:39:14


۱۸ میلیون نفر شب مسافر در مازندران اقامت کردند

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران شمار مسافران نوروزی را در استان بیش از ۱۸ میلیون نفر شب اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق برزگر ظهر شنبه در ستاد خدمات اجرایی سفرهای استان با بیان اینکه از ۱۶ اسفند سال گذشته تا یازدهم فروردین سال جاری ۱۸ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۸۹۱ اقامت شب در مازندران ثبت شده است، اظهار داشت: تعداد اقامت کننده‌های یازدهمین روز تعطیلات نوروز سال جاری را یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۱۹۶ اقامت شب و ۷۹ مورد بازدیدهای نظارتی در این استان اعلام کرد.

وی تصریح کرد: مسافران و گردشگران در هتل‌ها، اقامتگاه‌های سنتی، مهمانپذیر، هتل آپارتمان، اقامتگاه بومگردی، هتل بیمارستان‌ها، هتل بوتیک سنتی، متل ها، خانه مسافر، اقامتگاه‌های موقت، تأسیسات اقامتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش و سایر مراکز اقامتی اسکان یافتند. وی مجموع بازدیدهای نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و بین راهی را هزار و ۲۲۳ مورد از آغاز ستاد تا یازدهمین فروردین اعلام وخاطرنشان کرد: از آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر تا یازدهمین فروردین سال جاری ۸۳ فقره تشویق، ۱۲۹ فقره تذکرات و ۵۳ مورد اخطار کتبی به مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز پذیرایی ارائه شد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران کل بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، توریستی، صنایع دستی و موزه از آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر تا یازدهم فروردین سال جاری را ۹ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۳۷۳ نفر اعلام کرد..

.


بازنشر از : مهر

صادق برزگر

اداره کل میراث فرهنگی مازندران

مسافران نوروزیپیش بینی قیمت روز دلار طلا و خودرو