فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی رضا پناهی سانحه تصادف ارومیه - فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی گفت: متاسفانه ۱۸ ن

1402\01\12 21:52:58


۱۸ نفر در تصادفات نوروزی آذربایجان غربی جان باختند

ارومیه - فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی گفت: متاسفانه ۱۸ نفر از هموطنان در تصادفات جاده ای آذربایجان غربی جان خود را از دست داده اند.

سرهنگ رضا پناهی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تداوم روند کاهشی تلفات سوانح رانندگی طی ایام نوروز در استان گفت: البته نگران روزهای آتی که دور برگشت سفرهای نوروزی صورت می‌گیرد، هستیم و امیدواریم با رعایت موارد ایمنی، در روزهای آینده هم شاهد تصادفات به ویژه سوانح فوتی نباشیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی امسال که از حدود یک هفته مانده به عید آغاز شده است، اضافه کرد: البته این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۳ نفر بود که امسال شاهد کاهش پنج نفری و ۲۲ درصدی در این خصوص در آذربایجان غربی هستیم. فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تصادف فوتی و جان باختن ۲ نفر در جاده‌های استان بودیم، ادامه داد: این کاهش در سایه همکاری و همراهی مردم، مسافران نوروزی و هوشیاری رانندگان و همچنین تلاش پلیس راه در کنار دیگر دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان در جاده‌ها اتفاق افتاده است. سرهنگ پناهی مقدم اظهار کرد: در حال حاضر شاهد آغاز روند بازگشت مسافران نوروزی در جاده‌های استان نظیر دیگر مناطق کشور هستیم که امیدواریم با رعایت موارد ایمنی و همچنین سرعت مطمئنه در کنار پرهیز از اقدامات خطرساز در جاده‌ها، روزهای ایمن دیگری را در ایام آتی پیش رو داشته باشیم.

وی گفت: از جمله مهمترین عوامل ایجاد تصادف در جاده‌ها به ویژه در ۳۰ کیلومتری منتهی به شهرها، افزایش سرعت، سبقت‌های غیرمجاز، نداشتن فاصله طولی مناسب با خودرو جلو و البته در برخی موارد خواب آلودگی و به تبع آن، ناتوانی در کنترل خودرو است که بسیار خطرساز بوده و باید از این موارد به ویژه در سفرهای نوروزی پرهیز شود. از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون روند کاهشی تلفات سوانح رانندگی در آذربایجان غربی نسبت به نوروز سال گذشته ادامه داشته و این در حالی است که میزان تردد و ورود و خروج به استان روند افزایشی نسبت به سال گذشته دارد.. .


بازنشر از : مهر

فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی

رضا پناهی

سانحه تصادفتعمیر پکیج دیواری