1402\01\12 14:51:05


۳۵ پایگاه سفر در البرز به مسافران خدمات‌رسانی کردند

کرج- استاندار البرز گفت: در استان ۳۵ پایگاه سفر برپا شد و ۲۲ پایگاه به صورت متمرکز در کنار یکدیگر خدمات ارائه دادند.

مجتبی عبداللهی ظهر شنبه در جلسه ستاد هماهنگی سفر استان البرز که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با تبریک سال نو و روز جمهوری اسلامی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان در قالب گزارشی به صورت ویدئو کنفرانس به معاون اجرایی رئیس جمهور، افزود: جلسات ستاد هماهنگی سفر هر روز با حضور مدیران استانی برگزار شده و روند امور را زیر ذره بین داریم.

وی با بیان اینکه البرز به لحاظ میزان تردد در محورهای مواصلاتی در تعطیلات نوروزی، دومین استان کشور است، ادامه داد: این استان طی سنوات گذشته اغلب معبر سفرها بوده ولی امسال با تدابیری که اندیشیده شد، مقصد بخش بالایی از سفرها شد. عبداللهی گفت: با همراهی ویژه ادارات کل میراث فرهنگی و گردشگری و آموزش و پرورش، تورهای رایگان البرزگردی، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های نوروزی، امکانات اسکان فرهنگیان و اقامتگاه‌های بوم‌گردی و هتلی، گردشگران سراسر کشور در استان اسکان و اقامت پیدا کردند. وی افزود: در استان ۳۵ پایگاه سفر برپا شد و ۲۲ پایگاه به صورت متمرکز خدمات ارائه دادند و سال گذشته هم با هم افزایی ویژه مدیران دستگاه‌های مربوطه، موفق به ارتقا خدمات سفر و کاهش تصادفات و جان باختگان، شدیم.

استاندار البرز گفت: امسال علیرغم افزایش جدی مسافران عبوری و اقامتی در استان، کمترین تعداد جان باختگان تصادفات درون شهری و برون شهری را داشتیم. عبداللهی گفت: بازدیدهای مکرر در ارتباط با نظارت بر اماکن و بازدید از تأسیسات گردشگری که به صورت ویژه اتفاق افتاد. وی افزود: دستگاه‌های مختلف امدادی و خدماتی استان همواره با تمام قوا پای کار بوده‌اند و تلاش مضاعفی معطوف شده است که تا پایان تعطیلات، ارائه خدمات تداوم و استمرار داشته باشد و مسافران را همراهی کنیم.

استاندار البرز در پایان ضمن قدردانی از مردم استان و مسافران در راستای همراهی با ستاد سفر از مسافران خواست که در روز طبیعت نیز با رعایت الزامات ایمنی به پایانی خوش برای تعطیلات نوروزی کمک کنند. بیش از ۴۰ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی کشور ثبت شده است منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در این نشست گفت: بیش از ۴۰ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی کشور ثبت شده که استان‌های تهران و البرز به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را داشته‌اند. وی با اشاره به نقاط مختلف و زیبای گردشگری کشور و ضرورت پرداختن به معرفی اماکن گردشگری به مردم، افزود: استانداران باید در این راستا اهتمام داشته باشند.

منصوری اضافه کرد: شناسایی نقاط حادثه خیز و ساماندهی و اصلاح آنها از جمله برنامه‌های مهم استان‌ها محسوب می‌شود که باید در سطوح استانی و ملی مورد پیگیری قرار گیرد.. .


بازنشر از : مهر

استاندار البرز

مجتبی عبداللهی

سفر نوروزی