1401\05\22 16:48:03


۴۵۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند

مشهد ـ رئیس کمیته اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر ۴۵۸ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

محمد پهلوان اظهار کرد: در حال حاضر ۴۵۸ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۳۳۴ نفر از این بیماران در مراکز درمانی این دانشگاه قرار دارند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: طی شبانه روز گذشته ،۱۵۹ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان خراسان رضوی بستری شدند که ۱۰۹ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. وی تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان خراسان رضوی را ۱۰۰ نفر و سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد را از این تعداد ۸۰ نفر اعلام کرد و گفت: بیشتر افرادی که در این بخش‌ها بستری هستند نسبت به تکمیل و یا دریافت واکسن کم توجهی داشته اند. پهلوان با بیان اینکه تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمت رسانی به بیماران، همچنان در آمادگی کامل است تصریح کرد: طی شبانه روز گذشته، حدود ۸۰۰ بیمار سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت و اورژانس بیمارستان‌ها به صورت سرپایی مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان خراسان رضوی به چهار شهر کاهش یافت. وی اظهار کرد: بر این اساس در حال حاضر شهرهای باخرز، بجستان، کوهسرخ و گناباد در وضعیت قرمز و شهرهای بردسکن، تربت حیدریه، جغتای، خلیل آباد، داورزن، درگز، سبزوار، فیروزه، قوچان و کاشمر در وضعیت نارنجی قرار گرفت. پهلوان افزود: همچنین شهرهای تایباد، تربت جام، چناران، خواف، خوشاب، رشتخوار، زاوه، سرخس، صالح آباد، فریمان، کلات، مشهد، مه ولات و نیشابور در شرایط زرد و سایر شهرهای استان خراسان رضوی در وضعیت آبی قرار دارند..

.


بازنشر از : مهر

خراسان رضوی

مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

ویروس کرونا