مالیات حسین رجبی دادستان قزوین قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین از کاهش حدود ۱۷ میلیارد تومانی مالیات تشخیصی ا

1402\01\14 11:30:26


۴۵ درصد از مالیات اصناف قزوین تعدیل شد

قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین از کاهش حدود ۱۷ میلیارد تومانی مالیات تشخیصی اصناف طی سال گذشته خبر داد که نشان از تعدیل ۴۵ درصدی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر حسین رجبی اظهار کرد: دستگاه قضائی استان طی سال گذشته در بحث شناسایی اصناف و اشخاص دارای فرار و کتمان مالیاتی، پیگیری بازپرداخت مالیات معوق و… ورود جدی داشت و در همین راستا "کارگروه مبارزه با فرار مالیاتی" در دادستانی مرکز استان تشکیل و جلسات این کارگروه به صورت مستمر برگزار شد.

تبلیغات
مشاوره خدمات مالیاتی
مشاوره خدمات مالیاتی

گروه مشاوره و توسعه مدیریت تیارا ارائه خدمات مالیاتی تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده - تنظیم و ارسال معاملات فصلی- تنظیم اسناد مربوط به دفاتر کانونی- تحریر دفاتر قانونی- تنظیم اظهارنامه مالیاتی (سالانه)- شرکت در جلسات رسیدگی مالیاتی- تنظیم لوایح دفاعیه جهت اعتراض به برگ تشخیص های مالیاتی - صادره و شرکت در هیات های حل اختلاف به کسب و کارها

وی افزود: همچنین دادستانی قزوین در راستای احیا حقوق عامه و در پی گلایه‌های مکرر برخی مودیان مالیاتی بخصوص اصناف نسبت به نرخ‌های مالیاتی؛ در این حوزه نیز ورود جدی داشت و موارد تحت بررسی و پیگیری ویژه قرار گرفت. این مقام قضائی استان در ادامه بیان داشت: بر همین اساس چندین نشست در راستای ایجاد شفافیت در اجرای قانون پایانه فروشگاهی سامانه مودیان برای مطالبه مالیات با حضور مدیران اجرایی تمامی اتحادیه‌های اصناف برگزار شد و مسائل، مشکلات و چالش‌ها به صورت کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظرات و انتقادات به اشتراک گذاشته شد. رجبی اعلام داشت: پس از بررسی مجدد مالیات تمامی اصناف و با پیگیری‌های دادستانی؛ حسب اعلام اداره کل امور مالیاتی استان قزوین، تاکنون حدود ۱۷ میلیارد تومان از مالیات اصناف و همچنین مالیات ارزش افزوده کاهش یافته است، که این امر نشان از تعدیل ۴۵ درصدی مالیات اصناف دارد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بیان داشتند امسال نیز اقتصاد، مسئله اصلی کشور است و در راستای تحقق شعار سال و بر اساس مأموریت‌های سند تحول قضائی و احیا حقوق عامه؛ دستگاه قضائی در بحث حمایت از تولید و صنعت و همچنین مالیات اصناف و معادن ورود به موقع و قاطعانه خواهد داشت و موضوعات گذشته به صورت جدی پیگیری و مطالبه می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

مالیات

حسین رجبی

دادستان قزوینپیش بینی قیمت روز دلار طلا و خودرو