1402\01\12 14:59:18


۸۳۰ میلیارد تومان از سفر رئیس جمهور به یزد برای اردکان مصوب شد

یزد- مسئول پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان یزد با اشاره به سهم شهرستان‌های استان از اعتبارات این سفر گفت: سهم شهرستان اردکان ۸۳۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود زارع رشکوییه در نشست استاندار یزد با فرهیختگان شهرستان اردکان با حضور فرماندار، امام جمعه و مسئولان این شهرستان اظهار داشت: اردکان از شهرستان‌های دارای بیشترین مصوبه از لحاظ عنوان و اعتبار در این سفر دولت است و ۸۳۰ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف برای این شهرستان مصوب شده است.

وی افزود: بسیاری از این مصوبات سفر سال‌ها مورد درخواست و مطالبه مردم این شهرستان بوده و در دولت مردمی سیزدهم و با پیگیری استاندار یزد به سرانجام رسیده که اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان به جاده چوپانان به اردکان که ۳۰ کیلومتر آن افتتاح شد، یکی از این پروژه‌ها است. زارع رشکوییه ادامه داد: برای اولین مرتبه، استان یزد موفق شد از اعتبارات ایمیدرو و نفت برخوردار شود و ۲۵ میلیارد تومان برای تکمیل جاده یزد - طبس همچنین ۵۰ میلیارد تومان برای درمان و سلامت نیز تخصیص یافت. مسئول پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان یزد گفت: تا امروز از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان یزد و در مورد مصوبات شهرستان اردکان بیش از ۷۲ درصد اعتبارات جذب و محقق شده و بر اساس زمان بندی سال ۱۴۰۰ تمامی تعهدات برنامه و بودجه و سازمان‌ها که همه به صورت نقدی بود، به استان اختصاص یافت و قبل از اتمام سال مالی هزینه شد.

زارع رشکوییه، در مورد مصوبات سفر استاندار یزد به شهرستان اردکان نیز گفت: استاندار یزد جمعه‌های کاری را از ابتدای مسئولیت خود اجرا کرد و تا امروز ۴۰ سفر به اتفاق مدیران دستگاه‌های اجرایی به شهرستان ها و محلات مختلف استان انجام شده است . وی ادامه داد: استاندار یزد دو سفر ویژه به اردکان، یک سفر به خرانق و یک سفر هم به اردکان و حاجی آباد زرین با حضور مدیران کل انجام داده و در مورد مصوبات خرانق بیش از ۷۰ درصد اجرایی شد و برای حاجی آباد زرین نیز که مردم سال‌ها درخواست بازسازی جاده داشتند، از ۴۰ کیلومتر این طرح بیش از ۱۵ کیلومتر بازسازی و افتتاح شد و امسال نیز ۵۴ میلیارد تومان قرارداد بسته شد تا اصلاحات جاده انجام شود. زارع رشکوییه اظهار داشت: در مورد درخواست مردم برای تکمیل مدارس نیمه تمام مدارس و توسعه بهداشت و درمان نیز در شهر اردکان و روستاهای عقدا و خرانق استفاده از ظرفیت مسئولیت اجتماعی معادن و صنایع دنبال خواهد شد تا برای بیمارستان و مرکز بهداشتی هزینه شود، مبالغی نیز در این زمینه برای شهرستان اردکان جذب و هزینه شده و همچنان پیگیری خواهد شد..

.


بازنشر از : مهر

یزد

دومین سفر رئیس جمهور به یزد

محمود زارع رشکوییه

استاندار