1401\05\22 16:52:02


۹۰ درصد مطالبات گندم‌کاران استان سمنان پرداخت شد

سمنان- استاندار سمنان با بیان اینکه ۹۰ درصد مطالبات گندم‌کاران استان پرداخت شده است، گفت: ۶۵۷ میلیارد تومان مرتبط با خرید گندم تضمینی به کشاورزان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا هاشمی بعد از ظهر شنبه در جلسه کارگروه رصد و پایش وضعیت آرد، نان و گندم استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه ۵۰ هزار تُن گندم از دستان توانای کشاورزان استان تاکنون خریداری شده است، بیان کرد: ۹۰ درصد مطالبات کشاورزان در بحث خرید گندم به ارزش حدود ۶۵۷ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی افزود: افزایش نظارت بر نانوایی‌ها در استان به منظور بررسی مسائل و موارد احتمالی موجود، جلوگیری از تخلفات و همچنین افزایش کیفیت نان، در دستور کار باشد. اهمیت توجه به ساعات کاری نانوایی‌ها استاندار سمنان با بیان اینکه نانوایی‌ها از واحدهای صنفی هستند که بیشترین مراجعات مردم را دارند و لذا باید نان با کیفیت به آنها ارائه شود و این موضوع بسیار حائز اهمیت است، تاکید کرد: نظارت بر خبازی‌ها به صورت تخصصی در سطح استان توسط دستگاه‌های تخصصی متولی امر در دستور کار باشد. هاشمی بیان داشت: نصب دستگاه‌های کارت خوان هوشمند در خبازی‌ها اقدام ارزنده‌ای بود که به اجرا درآمد و هدف آن تسریع در ارائه نان بوده و ضرورت دارد نظارت‌ها در این حوزه انجام و با تخلفات احتمالی برخورد شود.

وی با بیان اینکه ساعات کاری پخت نان در نانوایی‌های سطح استان بررسی و در صورت لزوم در راستای تسهیل امور و رضایت مردم تغییر یابد، گفت: ساعات کار نانوایی‌های سطح استان و نانوایی‌های کشیک در سطح معابر اصلی شهر به صورت مطلوب برای همگان اطلاع رسانی شود.. .


بازنشر از : مهر

سید محمد رضا هاشمی

استانداری سمنان

نانوایی

صنعت آرد و نان