یکی از مشکلاتی که روزه‌داران در ماه رمضان با آن برخورد می‌کنند، بوی بد دهان است

1402\01\14 11:12:12


راهنمای کامل رفع بوی بد دهان در ماه رمضان

یکی از مشکلاتی که روزه‌داران در ماه رمضان با آن برخورد می‌کنند، بوی بد دهان است

یکی از مشکلاتی که روزه‌داران در ماه رمضان با آن برخورد می‌کنند، بوی بد دهان است.

در پزشکی مشکل بوی بدن دهان را با نام «هالیتوسیس» می‌شناسند. این مشکل که می‌تواند باعث کاهش اعتماد بنفس در روابط اجتماعی افراد شود، معمولا ناشی از فعالیت انواعی از باکتری در دهان است که با تجزیه‌ی مواد غذایی، گازهای بد بو تولید می‌کنند. بین ۸۵ تا ۹۰ درصد مشکل بوی بد دهان ناشی از اتفاقاتی است که در دهان نشات پیش می‌آید و فقط ۵ تا ۱۰ درصد موارد به دلیل مشکلاتی در سینوس‌ها و بینی هستند.

در این مطلب از دیجی‌کالا مگ می‌خواهیم از تمام ترفندها و نکاتی که به رفع بوی بد دهان در ماه رمضان کمک می‌کنند صحبت کنیم.

آنچه می‌خوانید:/*/

علت بوی بد دهان در ماه رمضان چیست؟
راهنمای رفع بوی بد دهان در ماه رمضان
چند نکته‌ی دیگر برای درمان بوی بد دهان در ماه رمضان
مرور کلی

/*/

علت بوی بد دهان در ماه رمضان چیست؟

بوی بد دهان در ماه رمضان نی نی سایت

بیشتر باکتری‌هایی که بوی بد ایجاد می‌کنند در قسمت انتهای زبان قرار دارند، یعنی همان‌جا که معمولا به هنگام مسواک زدن کمتر تمیز می‌شود. بعلاوه ساختار این منطقه از زبان به شکلی است که معمولا باکتری‌های زیادی آن‌جا تجمع می‌کنند. در یک دهان نرمال می‌توان تا ۶۰۰ نوع باکتری پیدا کرد.

متاسفانه این مشکل در ماه رمضان تشدید هم می‌شود.

علت بوی بد دهان در ماه رمضان را باید در کمبود ترشح بزاق در ساعت‌های روزه‌داری جستجو کرد. بزاق یک آنتی باکتریال طبیعی است و باعث کنترل میزان باکتری‌ها در دهان می‌شود. همچنین بزاق در اغلب موارد باعث پاک شدن ذرات مواد غذایی و باکتری‌ّها را از دهان شده و در نتیجه، باعث رفع بوی بد دهان می‌شود.

اما در زمان روزه‌داری، غدد ترشح بزاق کم فعالیت می‌شوند و ترشح بزاق بسیار کم می‌شود؛ در نتیجه دهان خشک شده و سلول‌های مرده و باکتری‌ها شروع به تجمع در دهان می‌کنند.

دقیقا به همین دلیل صبح‌ها بعد از بیدار شدن از خواب دهان ما بوی بد می‌دهد. مشکل بوی بد دهان حل نمی‌شود مگر اینکه دوباره شروع به غذا خوردن بکنیم.

  • طرز تهیه دسر ورمیشل در ۱۰ دقیقه برای سفره‌ی افطار
تعمیر پکیج دیواری