شیوه هایی برای از بین بردن بوی زهم ماهی مجموعه: نکات مهم آشپزی از بین بردن بوی زهم ماهی روش هایی برای از بین بردن بوی زهم ماهیخیلی از ما به علت بویی که ماهی دارد،

1401\05\23 07:14:37


شیوه هایی برای از بین بردن بوی زهم ماهی

شیوه هایی برای از بین بردن بوی زهم ماهی مجموعه: نکات مهم آشپزی از بین بردن بوی زهم ماهی روش هایی برای از بین بردن بوی زهم ماهیخیلی از ما به علت بویی که ماهی دارد، از آن استفاده نمی کنیم، اما از بین بردن بوی ماهی کار خیلی دشواری نیست. در ادامه شیوه هایی را برای کم کردن بوی زهم ماهی آورده ایم

شیوه هایی برای از بین بردن بوی زهم ماهی مجموعه: نکات مهم آشپزی از بین بردن بوی زهم ماهی   روش هایی برای از بین بردن بوی زهم ماهی خیلی از ما به علت بویی که ماهی دارد، از آن استفاده نمی کنیم، اما از بین بردن بوی ماهی کار خیلی دشواری نیست.

در ادامه شیوه هایی را برای کم کردن بوی زهم ماهی آورده ایم. همراه ما باشید. ترکیب نشاسته ذرت، نمک و زردچوبه یکی از نخستین راه حل ها برای برطرف کردن بوی ماهی پیش از پختن، ترکیب نشاسته ذرت، نمک و زردچوبه است که سریع بوی بد ماهی را از بین می برد. ماهی را یک ساعت یا بیشتر درون این ترکیب بگذارید و آنگاه آن را با آب سرد بشویید و سپس طبخ ماهی را انجام دهید.    از بین بردن بوی ماهی با شیر ماهی یا هر غذای دریایی را در کمی شیر بخوابانید و آنگاه آن را آب سرد بشویید.

این کار سبب می گردد که بوی بد ماهی گرفته شود و دیگر موقع غذا خوردن و طبخ آن راحت باشید.   شیوه هایی برای از بین بردن بوی زهم ماهی   سرکه برای کاهش بوی ماهی سرکه 50 درصد بوی بد ماهی را برطرف میکند. برای این کار باید ماهی را به مدت 5 دقیقه داخل سرکه قرار دهید و آنگاه آن را آب سرد بشویید و آن را طبخ کنید.   لیمو برای از بین بردن بوی ماهی لیمو را به صورت مستقیم برای غذا استفاده کنید. سیتیریک اسید موجود در لیمو به شدت بو را برطرف کرده و یک بوی خوشایند به ماهی می دهد.

تبلیغات
تعمیر یخچال - تعمیر فریزر
تعمیر یخچال - تعمیر فریزر

24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب یخچال و فریز، ساید بای ساید، کولر گازی، پکیج گرمایشی در تهران با تعرفه نمایندگی .

ماهی را تمیز کنید و سپس کمی آب لیمو به آن بیفزایید و پس از چند دقیقه آن را سرخ کنید.   روش هایی برای از بین بردن بوی زهم ماهی   استفاده از زنجبیل برای پخت ماهی باید قدری زنجبیل را به تکه های کوچک خرد کنید. آنگاه قطعات زنجبیل را نیم ساعت پیش از پخت آن، روی ماهی قرار دهید.   از بین بردن بوی ماهی با نمک پس از این که ماهی را تمیز کردید، قدری نمک روی آن بمالید تا بوی بد آن از بین برود. بگذارید که ماهی پنج دقیقه داخل نمک بماند و سپس آن را آب بکشید و آن را طبخ کنید.   راههای از بین بردن بوی زهم ماهی   برطرف کردن بوی ماهی با زردچوبه زردچوبه در از بین بردن بوی زهم ماهی و مزه دار کردن آن اثر گذار است.  نیم ساعت پیش از طبخ روی ماهی مقدار زیادی زرد چوبه بپاشید و با با دست به همه قسمت های آن بمالید.

سپس با آب سرد بشویید.   شکر برطرف کردن بوی ماهی  به جای این که ماهی را تنها با آب بشویید، می توانید از شکر نیز استفاده کنید. کمی شکر روی ماهی های پاک شده بپاشید و بگذارید که 5 دقیقه داخل آن ها بماند و آنگاه آن را آب بشویید.   از بین بردن بوی ماهی   خرید ماهی تازه چنانچه از بوی بد ماهی متنفر هستید، حتماً باید تازه ترین ماهی ها را خریداری کنید که بوی کمتری دارند. به طور مثال یک ماهی سالمون تازه در داخل بسته بندی، اثری از آب و مایعات ندارد و کاملاً خشک است و همینطور هیچ گونه فاصله ای میان بافت ماهی نخواهید دید ولی چنانچه ماهی فریز شده خریداری کرده اید، بگذارید که شب تا صبح داخل فریزر خودتان بماند و روز بعد از آن استفاده کنید و حتماً روی آن را یک عدد کیسه پلاستیکی بگذارید تا بوی مواد غذایی دیگر داخل فریزر را به خود نگیرد.   کره بادام زمینی کره بادام زمینی بوی بد ماهی را برطرف می کند و می توانید آن را به عنوان یک راه حل خانگی استفاده کنید.

قدری کره بادام زمینی را داخل ماهیتابه مخصوص سرخ کردن ماهی بریزید و سپس کارتان را مثل همیشه انجام دهید. کره بادام زمینی به شدت بوی ماهی را به خودش می گیرد.    گردآوری: بخش خانه داری   { . .


بازنشر از : بیتوتهکارشناسی خودرو در کرج - تشخیص رنگ ماشین