نحوه انداختن سبزه تخم شربتی مجموعه: هنر در خانه شیوه انداختن سبزه تخم شربتی آموزش کاشت سبزه تخم شربتیسبزه با تخم شربتی زیبایی خاصی دارد و برای همین در ادامه مطلب ش

1401\05\23 07:15:06


نحوه انداختن سبزه تخم شربتی

نحوه انداختن سبزه تخم شربتی مجموعه: هنر در خانه شیوه انداختن سبزه تخم شربتی آموزش کاشت سبزه تخم شربتیسبزه با تخم شربتی زیبایی خاصی دارد و برای همین در ادامه مطلب شیوه کاشت مرحله به مرحله تخم شربتی برای سبزه سفره هفت سین عید را توضیح داده ایم که بعد از چند روز یک سبزه زیبای تخم شربتی خواهید داشت. همراه ما باشید

نحوه انداختن سبزه تخم شربتی مجموعه: هنر در خانه شیوه انداختن سبزه تخم شربتی   آموزش کاشت سبزه تخم شربتی سبزه با تخم شربتی زیبایی خاصی دارد و برای همین در ادامه مطلب شیوه کاشت مرحله به مرحله تخم شربتی برای سبزه سفره هفت سین عید را توضیح داده ایم که بعد از چند روز یک سبزه زیبای تخم شربتی خواهید داشت.

همراه ما باشید. نحوه کاشت سبزه تخم شربتی  دانه های تخم شربتی در رنگ های قهوه ای، خاکستری، سیاه و سفید وجود دارند. این را هم بدانید که دانه های این گیاه آب بسیاری را مصرف می کنند. همینطور شکل و ظرف برای کاشت این سبزه بسته به سلیقه شما می باشد.   خیس نمودن بذر دو قاشق تخم شربتی و یک چهارم فنجان آب را داخل ظرفی بریزید و خوب هم بزنید و بگذارید تا 24 ساعت بگذرد و آنها به شکل ژله ای دربیایند.

بعد از گذشت زمان 24 ساعت خواهید دید که جوانه هایی خیلی کوچک رشد کرده است.   ظرف مناسب کاشت بذر پس از اینکه بر روی تخم شربتی جوانه هایی را دیدید، آنها را روی یک دستمال نخی مرطوب ریخته و درون ظرفی درب دار و تیره رنگ و در جای تاریک و گرم قرار دهید. بعد از 3 روز جوانه ها را به ظرف مورد نظر انتقال دهید.    آموزش کاشت سبزه تخم شربتی   میزان نور همان گونه که گفتیم تخم شربتی تا وقتی که درون پارچه قرار دارد باید در جای تاریک و گرم قرار بگیرید ولی پس از منتقل شدن به ظرف اصلی می توانید ظرف را در جایی بگذارید که نور خورشید به طور مستقیم به آن بخورد. دقت کنید موقع قرار دادن سبزه تخم شربتی در آفتاب ظرف را کامل بچرخانید تا هر دو طرف از آفتاب استفاده کند.   آب دادن به سبزه تخم شربتی هنگامی که تخم شربتی داخل پارچه قرار دارد، شما باید مرتب دستمال را با اسپری نرم دار کنید.

مقدار آبی که تخم شربتی احتیاج دارد، باید به مقدار کافی باشد و از کم یا زیاد دادن آب خودداری کنید. بعد از گذشت 7 روز سبزه تخم شربتی زیبای شما آماده می باشد.   سبزه تخم شربتی را چه وقت بکاریم؟ بهتر است نه روز مانده به عید نوروز سبزه تخم شربتی بکارید، سبزه تخم شربتی به زمانی میان 7 تا 9 روز احتیاج دارد تا به یک سبزه پر و زیبا تبدیل گردد.   سبزه عید با تخم شربتی   کاشت سبزه تخم شربتی ترکیبی با بذر شبدر، کنجد یا ارزن مواد لازم: 1 قاشق غذا خوری شبدر (یا کنجد یا ارزن) 2 قاشق چای خوری تخم شربتی یک چهارم فنجان آب   شیوه کاشت: شبدر یک بذر خیلی زیبا و بادوام است که به تنهایی بدون لعاب بوده بنابراین باید آن را با تخم شربتی مخلوط کنید.   اول بذر ها را خوب با آب بشویید تا تمیز شوند. آنگاه آن ها را به مدت 8 ساعت در آب بخیسانید تا آماده جوانه زدن شوند. پس از آن بذر ها را آبکشی کنید و آن ها را داخل ظرف دردار بریزید. در ظرف را با یک پارچه توری ببندید تا هوا در ظرف گردش داشته باشد.   بهتر است شیشه را در یک جای نسبتا تاریک بگذارید تا بذر ها زودتر جوانه بزنند. فراموش نکنید که هر چند ساعت آن را چک کرده و در صورت نیاز به آن آب دهید. بعد از گذشت 3-4 روز بذر ها آغاز به جوانه زدن می کنند.   می توانید در این مرحله آن ها را به ظرف مورد نظر و مکانی پر نور انتقال دهید. شیوه دیگر این است که تخم شربتی خیس خورده را روی زمینه دلخواه ریخته و روی آن بذر شبدر بریزید. می توانید به جای بذر شبدر از کنجد یا ارزن استفاده کنید.   سبزه عید متفاوت باتخم شربتی   گردآوری: بخش خانه داری   { .

.


بازنشر از : بیتوتهاستعلام قیمت کارتن لیمینتی