نحوه تمیز کردن کپک از روی لباس ها مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری تمیز کردن کپک از روی لباس ها روشهای از بین بردن کپک روی لباسچنانچه لباس یا حوله خود را در مکان م

1401\05\23 07:14:09


نحوه تمیز کردن کپک از روی لباس ها

نحوه تمیز کردن کپک از روی لباس ها مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری تمیز کردن کپک از روی لباس ها روشهای از بین بردن کپک روی لباسچنانچه لباس یا حوله خود را در مکان مرطوب گذاشته باشید، امکان دارد پس از مدتی لکه هایی سیاه روی آنها دیده شود که همان قارچ یا کپک است. کپک لباس به جز اینکه ظاهر لباس را خراب می کند می تواند برای سلامتی زیان آور باشد

نحوه تمیز کردن کپک از روی لباس ها مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری تمیز کردن کپک از روی لباس ها   روشهای از بین بردن کپک روی لباس چنانچه لباس یا حوله خود را در مکان مرطوب گذاشته باشید، امکان دارد پس از مدتی لکه هایی سیاه روی آنها دیده شود که همان قارچ یا کپک است.

کپک لباس به جز اینکه ظاهر لباس را خراب می کند می تواند برای سلامتی زیان آور باشد. همیشه پیشگیری بهترین راه است، ولی در صورتی که روی لباستان کپک دیدید، ناراحت نباشید. راه هایی برای شستن لباسهای کپک زده وجود دارد که در این مطلب از برای شما عزیزان آورده ایم. راههای از بین بردن کپک روی لباس آب داغ آب داغ اولین و همین طور یکی از بهترین شیوه های طبیعی برای پاک کردن کپک از پارچه در منزل است.

افرادی که به دنبال شیوه ای مفید برای پاک کردن لکه‌ها از پارچه هستند نباید این شیوه ساده را دست کم بگیرند، چون تردیدی در مفید بودن آن نیست.   مطمئن‌ترین راه حل این است که پارچه‌تان را هرچه زودتر با آب داغ بشویید. آب داغ موثرتر و زودتر از آب سرد جواب می‌دهد. همین طور برای از بین بردن مواد حساسیت‌زا و هاگ کپک موثر است.

فقط باید آب خیلی داغ نباشد که به لباس صدمه بزند.   شستن لباس کپک زده   شستن لباس کپک زده با آب و الکل نخست کپک هایی که روی لباس به وجود آمده را با جاروبرقی جدا کنید. سپس قدری الکل ضد عفونی با آب داغ مخلوط کنید و با اسفنج بروی بخش های کپکی بکشید. پس از گذشت نیم ساعت لباس را آبکشی کنید و در هوای آزاد بگذارید تا به صورت کامل خشک شود.   نکته: برای پیشگیری از صدمه بیشتر به لباس، قبل از انجام این شیوه، بر روی بخش کوچکی از لباس این مواد را آزمایش کنید.   جوش شیرین جوش شیرین به عنوان یک شیوه مفید برای پاک کردن کپک از پارچه می باشد. برای استفاده از این شیوه این مراحل را انجام دهید:   سرکه و آب گرم را مخلوط کنید. محلول را روی قسمت کپک‌زده اسپری کنید. زمانی که هنوز رطوبت سرکه روی پارچه هست جوش شیرین را روی آن بریزید.   لباس را به روش همیشگی بشویید و خشک کنید. برای رویه‌ی مبل و صندلی و فرش پیش از خشک شدن از سشوار استفاده کنید.   نحوه پاک کردن و از بین بردن لکه کپک از روی لباس   نمک و لیمو خیلی از افراد نمی‌دانند کپک‌های سرسخت را با محلول آسانی که می‌توان در هر آشپزخانه‌ای درست کرد، می توان از بین برد.

تبلیغات
نمایندگی بوتان
نمایندگی بوتان

نمایندگی حاتمی زمانی ، نمایندگی بوتان اندیشه و نمایندگی بوتان پردیس فروش آبگرمکن دیواری بوتان ، پکیج شوفاژ دیواری ، حوله خشک کن و رادیاتور پنلی و آلومینیومی بوتان

دو ماده‌ی اولیه‌ی که برای درست کردن این محلول استفاده می‌شود نمک و لیمو است.   برای این کار، آب‌لیمو را با قدری نمک مخلوط کنید تا خمیری سفت به دست بیاید. این خمیر را روی لکه‌ی کپک بمالید. پارچه را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید تا خشک شود.   در بعضی موارد شاید لازم باشد این کار را چند بار تکرار کنید تا کپک به طور کامل پاک شود.   آب و صابون  مخلوطی از صابون و آب ولرم درست کنید. آب اضافی صابون را بگیرید و روی محل کپک بمالید، مکث کنید تا پارچه محلول آب و صابون را جذب کند. دو نکته را فراموش نکنید. ابتدا، هیچ وقت صابون یا دستمال را خیلی محکم روی پارچه‌ی کپک‌زده نکشید، چون کپک به عمق پارچه نفوذ می‌کند.

دوم، آب را به اندازه‌ی کافی اضافه کنید، چون کپک با وجود آب اضافی زودتر رشد می‌کند. هدف شما پاک کردن کپک از پارچه است نه حمام کردن آن.   رطوبت اضافی پارچه را بگیرید و آن را خشک کنید. استفاده از سشوار به شما کمک می‌کند زودتر از شر رطوبت اضافی رها شوید.   روشهای از بین بردن کپک روی لباس   آب‌لیمو آبلیمو یکی از بهترین ترکیبات طبیعی است،‌ چون می‌توان از آن برای کارهای گوناگون ‌مانند طعم‌دهنده‌ی غذا، یکی از اجزای قدرتمند محصولات دارویی، و حتی شیوه ای مفید برای برطرف کردن لکه‌ها، از جمله کپک از روی پارچه استفاده کرد.

باید ببینیم چطور می‌توانیم از آب‌لیمو برای لباس‌ها استفاده کنیم:   آب‌لیمو را روی پارچه‌ی کپک‌زده بمالید. برای اثربخشی بیش‌تر کمی نمک روی پارچه بپاشید. پارچه را در معرض آفتاب قرار دهید تا خشک شود، سپس ابتدا با آب، و بعد به شیوه‌ی همیشگی آن را بشویید. آب‌لیمو یکی از سنتی‌ترین پاک‌کننده‌ها محسوب می‌شود. اگر با کپک مشکل دارید آب‌لیمو را امتحان کنید.   گردآوری: بخش خانه داری   { . .


بازنشر از : بیتوتهنمایندگی بوتان تهران