نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید راههای تمیز کردن کیف و کفش سفیدبعضی افراد با تمیز کردن کیف و کفش سفید

1401\05\23 07:14:25


نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید

نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید راههای تمیز کردن کیف و کفش سفیدبعضی افراد با تمیز کردن کیف و کفش سفید مشکل دارند و نمی توانند به طور دلخواه آنها ر ا تمیز کنند ما در این مطلب شیوه صحیح تمیز کردن کیف و کفش سفید را آورده ایم با ما همراه باشید. نحوه تمیز کردن کفش چرمی سفید وسایلی که برای تمیز کردن کفش سفید چرمی خود احتیاج دارید عبارت‌اند از:- مسواک و اسفنج- صابون مایع- حوله‌های کاغذی سفید و پارچه نرم پس از جدا کردن بند کفش، از مسواک خشک برای تمیز کردن کفش سفید و پاک کردن هر نوع آلودگی استفاده کنید

نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید   راههای تمیز کردن کیف و کفش سفید بعضی افراد با تمیز کردن کیف و کفش سفید مشکل دارند و نمی توانند به طور دلخواه آنها ر ا تمیز کنند ما در این مطلب شیوه صحیح تمیز کردن کیف و کفش سفید را آورده ایم با ما همراه باشید. نحوه تمیز کردن کفش چرمی سفید  وسایلی که برای تمیز کردن کفش سفید چرمی خود احتیاج دارید عبارت‌اند از: - مسواک و اسفنج - صابون مایع - حوله‌های کاغذی سفید و پارچه نرم   پس از جدا کردن بند کفش، از مسواک خشک برای تمیز کردن کفش سفید و پاک کردن هر نوع آلودگی استفاده کنید.

چند قطره صابون مایع را در یک فنجان آب گرم مخلوط‌ کنید. مسواک را به آب‌صابون آغشته نموده و به‌ آهستگی روی همه سطح کفش بکشید.   با استفاده از اسفنج هر نوع جرم یا لکه را بردارید. برای پاک کردن کفش‌ها از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.

بعد از تمیز کردن کفش‌ها، آن‌ها را با حوله‌های کاغذی سفید پرکنید تا رطوبت داخل آن را جذب نموده و شکل کفش‌ها را موقع خشک شدن حفظ کند. پیش از پوشیدن اطمینان پیدا کنید که کفش به طور کامل خشک‌شده‌اند.   شیوه تمیز کردن کفش سفید   نحوه شستن کتانی سفید به‌ وسیله مسواکی کهنه، آب گرم و صابون، لکه‌های سطح کفش را بشویید. در بیشتر موارد، این شیوه تا اندازه قابل‌قبولی به تمیزتر شدن کفش‌های سفید کمک می‌کند.

ولی چنانچه لکه‌های روی کفش نمی روند، می توانید از خمیردندان، سرکه ، جوش‌شیرین برای برطرف کردن لکه‌ها استفاده کرد.   هیچ وقت کفش‌ها و کتانی‌های سفید خود را داخل ماشین لباس‌شویی نیندازید. استفاده از ماشین لباس‌شویی امکان دارد لکه‌ها را در برابر شست‌وشو مقاوم‌تر کند. به جز این، استفاده از ماشین لباس‌شویی ممکن است سبب پارگی، نخ‌کش‌شدن یا خرابی پارچه کفش شود.

در صورت شستن کفش‌ها با ماشین لباس‌شویی، امکان دارد کفش‌هایتان هیچ وقت مانند قبل نشوند. بنابراین بهتر است برای این کار از ماشین لباس‌شویی استفاده نکنید.   آیا برای تمیز کردن کفش سفید می توان از مایع سفید کننده استفاده کنیم؟ جواب این سؤال مثبت است. ولی باید بدانید که استفاده از مایع سفیدکننده بهترین شیوه برای تمیز کردن کفش سفید نیست.

در صورت استفاده از سفیدکننده برای تمیز کردن کفش سفید باید آن را رقیق کنید. مقدار سفیدکننده‌ای که باید برای تمیز کردن کفش سفید استفاده کنید بسته به جنس کفش فرق دارد. بیشتر راهنماهای نگهداری از کفش توصیه می‌کنند که نسبت سفیدکننده به آب باید یک به پنج باشد.

در صورت استفاده زیاد از سفیدکننده، احتمال زردشدن کفش زیاد است.   سفیدکننده‌های خانگی (سدیم هیدروکسید) سمی به حساب نمی آیند، ولی امکان دارد تماس با آن‌ها باعث صدمه به چشم، ریه‌ها، دهان و پوست شود. بنابراین حتما موقع استفاده از سفیدکننده‌ها نکات ایمنی را رعایت کنید. از سفیدکننده در فضای باز و دارای تهویه مناسب استفاده کنید.

تبلیغات
نمایندگی بوتان
نمایندگی بوتان

نمایندگی حاتمی زمانی ، نمایندگی بوتان اندیشه و نمایندگی بوتان پردیس فروش آبگرمکن دیواری بوتان ، پکیج شوفاژ دیواری ، حوله خشک کن و رادیاتور پنلی و آلومینیومی بوتان

احتیاط کنید که سفیدکننده با چشم‌ها و پوست تماس نداشته باشد.   برای تمیز کردن کتانی‌های سفید با سفیدکننده، به آب، ظرف مناسب، مایع سفیدکننده، مسواک و پنجره یا وسیله تهویه مناسب نیاز دارید. در فضای باز مقدار کمی سفیدکننده را با حداقل پنج‌برابر آب مخلوط کنید. مسواک خود را به محلول رقیق‌شده آغشته کنید و به‌کمک مسواک، روی کفش را به آرامی تمیز کنید.

پس از  پایان کار، کفش‌ها را با آب گرم آب‌کشی کنید و بگذارید کفش‌ها به‌مدت چند ساعت در هوای آزاد بمانند و خشک شوند.   نحوه شستن کتانی سفید   چگونه کفش سفید جیر را تمیز کنیم برای تمیز کردن کفش جیر یا نبوک، به یک پارچه نخی نرم، یک مداد پاک‌کن صورتی، کمی سرکه سفید و یک قلم موی ‏مخصوص جیر احتیاج دارید‎.   لکه‌ها را پاک کنید با استفاده از یک پارچه نخی جاذب، سطح بیرونی کفش خود را به آرامی مالش دهید تا هر نوع رطوبت از بین برود. آنگاه، با ‏استفاده از مداد پاک‌کن، همه لکه‌های روی کفش را پاک کنید‎.   رطوبت اضافی را جذب کنید یک حوله کاغذی را بر روی لکه‌های مرطوب گذاشته و با فشار دست، رطوبت لکه را به حوله کاغذی انتقال دهید. توجه کنید که ‏کثیفی و لکه‌ها را نمالید، چون این کار می‌تواند باعث پخش شدن آلودگی‌ها بر روی سطح جیر گردد‎.   لکه‌های باقی مانده را از بین ببرید یک پارچه نرم را به کمی سرکه سفید آغشته کرده و به آهستگی هر نوع لکه باقی مانده را برطرف کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، بگذارید که کفش‌هایتان در معرض هوای آزاد خشک شوند و آنگاه با ‏یک قلموی مخصوص جیر سطح بیرونی کفش را مالش دهید. این کار باعث می شود تا کفش جیر شما بافت مخملی خود را پیدا ‏کند‎.   تمیز کردن کیف چرم سفید کیف چرم اغلب دقت افراد بسیاری را به خود جلب می کند و خانم ها علاقه بسیاری دارند تا از آن استفاده کنند. رنگ سفید چرم هم جذابیت زیادی به کیف می دهد ولی متاسفانه تمیز کردن آن کار دشواری است و احتیاج به توجه بالا دارد.   نحوه تمیز کردن کیف چرم سفید   شیوه اول :یک کار همیشگی برای تمیز کردن داشته باشید - یک بار در هفته با پارچه روی کیف را دستمال بکشید، حتی اگر کیف شما خیلی تمیز هم باشد، باز هم این کار را انجام دهید تا آلودگی و گرد و غبار سطحی از روی آن برطرف شود و دستمال را قدری آغشته به آب گرم و شوینده ملایم کنید.   - پس از مرطوب کردن سطح کیف، سریعا آن را خشک کنید، اطمینان داشته باشید که هیچ نوع رطوبتی روی سطح کیف شما نماند.

از دستمال کاغذی برای خشک کردن استفاده نکنید و یک پارچه خشک و لطیف دیگر کنار دستتان داشته باشید و برای خشک کردن کیف، از آن استفاده کنید.   - به آرامی و لطافت با کیف برخورد کنید ، چرم نباید در معرض عملکرد خشن قرار بگیرد. بنابراین جهت حرکت دستمال را در یک سو و با ملایمت و لطافت قرار دهید.   - از سفید کننده، سرکه و شامپو بچه برای شستن چرم سفید استفاده نکنید: این محصولات دارای موادی هستند که به چرم صدمه زده و آن را خشک می کنند.   شیوه دوم: لکه ها را از بین ببرید - لکه ها را در همان لحظه ای که روی کیف می ریزند، پاک کنید، هرچقدر که دیرتر لکه ها را پاک کنید، کارتان دشوارتر می شود. چنانچه همان لحظه اقدام کنید، می توانید با یک دستمال خشک نیز لکه ها را از بین ببرید.   - از پولیش های ویژه چرم برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید، این کار برای برطرف کردن لکه های جوهر مفید است.

این پولیش ها را می توانید به آسانی از کفش فروشی ها تهیه کنید.   - روی لکه های روغنی و چرب، پودر بچه بریزید، چنانچه لکه ای که روی کیف شما ریخته است، چرب و روغنی باشد، می توانید مقداری پودر بچه روی کیف بریزید و روز بعد روی آن را فرچه بکشید و با دستمال خشک، پاکسازی پایانی را انجام دهید و در صورتی که این شیوه تاثیری نداشت، روز بعد مجددا آن را تکرار کنید. چنانچه لکه هنوز باقی مانده بود، به صورت تخصصی اقدام به پاک کردن آن کنید. هیچ وقت از آب برای برطرف کردن لکه های چرب استفاده نکنید.   - از پاک کننده های چرم برای لکه های اصلی و زیاد استفاده کنید.

این پاک کننده ها در بیشتر فروشگاه ها در دسترس هستند و احتیاج به هیچ محصول بیشتری ندارند و تنها کافی است که قدری از آن را روی کیف خود اسپری کنید و بعد با دستمال روی آن را بکشید.    راههای تمیز کردن کیف چرم سفید   شیوه سوم: از کیف خود به خوبی مراقبت کنید -  زمانی که لوسیون یا کرم به دستتان زده اید، زیاد کیف را لمس نکنید. چون که چرم به سرعت لکه های چربی و روغن را به خود جذب می کند.   - کیف چرم خود را در یک کیسه در بسته بگذارید. این کار سبب می شود که گرد و غبار اضافی روی چرم ننشیند و احتیاجی به تمیز کردن زیاد آن نداشته باشید.   - کیف خود را در معرض نور مستقینم آفتاب قرار ندهید.

اشعه خورشید به شدت به سطح چرم صدمه می زند و از سویی باید اطمینان پیدا کنید که کیف شما در یک محیط بدون رطوبت بگذارید اما اشعه مستقیم خورشید نیز به آن نتابد. چنانچه چاره ای جز قرار دادن جلوی آفتاب نداشتید، روی آن روزنامه یا پارچه ای بیاندازید تا شکل اصلی چرم از میان نرود.   - هر چند ماه یک بار به آن نرم کننده چرم بزنید. ابتدا روی کیف خود یک دستمال تمیز و خشک بکشید تا آلودگی و گرد و غبار را از میان ببرید و آنگاه قدری نرم کننده به سطح آن بزنید تا رطوبت کافی داشته باشد که این شیوه از شکنندگی چرم پیشگیری می کند و براق بودن و نو بودن آن را افزایش می دهد.   گردآوری: بخش خانه داری   { .

.


بازنشر از : بیتوتهمشاور امور مالی و مالیاتی در تهران