1403\02\26 16:28:08


چگونه لکه‌های دئودورانت را از روی لباس پاک کنیم؟

لکه‌های دئودورانت روی لباس ظاهر ناخوشایندی دارند و رنگ سفیدی مانند لکه‌های عرق بر روی لباس باقی می‌گذارند

لکه‌های دئودورانت روی لباس ظاهر ناخوشایندی دارند و رنگ سفیدی مانند لکه‌های عرق بر روی لباس باقی می‌گذارند.

این لکه‌ها وقتی روی لباس ایجاد می‌شوند که شما می‌خواهید از خانه خارج شوید و زمان زیادی برای تمیز کردن لباس ندارید. در این مقاله بهترین نکات برای از بین بردن لکه‌های دئودورانت از روی لباس را توضیح می‌دهیم.

تفاوت لکه‌های دئودورانت و لکه‌های ضد تعریق

قبل از صحبت در مورد روش‌های از بین بردن لکه‌های دئودورانت مهم است که بین لکه‌های دئودورانت و لکه‌های ضد تعریق تمایز قائل شوید. اگر از اسپری، رول ژلی یا هر محصولی با برچسب نامرئی استفاده می‌کنید، معمولا می‌توانید از لکه‌های دئودورانت روی لباس‌های خود جلوگیری کنید.

با این حال عرق همچنان می‌توانند لباس‌های شما را لکه دار کنند.

لکه‌های زرد تیره‌ای که زیر بغل تاپ‌های رنگ روشن ایجاد می‌شوند به دلیل همین عرق کردن است. این لکه‌ها معمولا توسط آلومینیوم ایجاد می‌شوند، ماده‌ای که در بخش ضد تعریق بسیاری از دئودورانت‌ها وجود دارد و باعث کاهش تعریق می‌شود. البته مقداری عرق همچنان از منافذ پوست شما خارج می‌شود و نمک موجود در آن هنگام مخلوط شدن با آلومینیوم باعث واکنش شیمیایی می‌شود.

رگه‌های سفید دئودورانت را می‌توانید به راحتی پاک کنید. از بین بردن لکه‌های تعریق سخت‌تر است.

 • آسان‌ترین روش از بین بردن لکه روی بالش در خانه

چگونه لکه‌های دئودورانت را از روی لباس پاک کنیم؟

از بین بردن لکه‌های زیر بغل لباس

خوشبختانه باقیمانده‌های سفید روی بخش‌های تیره‌ی لباس به راحتی از بین ‌می‌روند. لکه‌ی ملایمی از دئودورانت که روی لباس‌های پنبه‌ای، کتانی، ابریشم مصنوعی و غیره به وجود می‌آیند را به راحتی می‌توانید تمیز کنید.

برای از بین بردن لکه‌های دئودورانت کمی مواد شوینده یا کلروکس را به لکه‌ها بزنید و اجازه دهید در هوا خشک شود. اگر وقت ندارید لباس دیگری برای پوشیدن انتخاب کنید، سعی کنید رگه‌های سفید را با یکی از وسایل زیر بسابید.

 • قسمت دیگری از خود پارچه
 • یک پارچه‌ی مرطوب، اسفنج یا دستمال مرطوب
 • یک ورق خشک کن
 • جوراب نازک
 • پنبه‌ای آغشته به الکل (برای پارچه‌های ظریف بهتر است از الکل استفاده نکنید)

چگونه از ایجاد لکه‌های دئودورانت جلوگیری کنیم

برای جلوگیری از ایجاد لکه‌های دئودورانت بهتر است از همان اول از چند کار انجام دهید. در ادامه پنج نکته برای از بین بردن لکه‌های زرد و سفید دئودورانت را توضیح می‌دهیم.

 • فرمول جدیدی را امتحان کنید: برای از بین بردن لکه‌های سفید دئودورانت جامد خود را با اسپری یا ژل عوض کنید.

  برای از بین بردن لکه‌های عرق، از دئودورانت‌های بدون آلومینیوم استفاده کنید تا واکنش شیمیایی که باعث تغییر رنگ می‌شود را خنثی کنید.

 • از مقدار مناسب استفاده کنید: ممکن است فکر کنید استفاده بیشتر از دئودورانت به کاهش تعریق بیشتر کمک می‌کند، اما با این کار لباس‌های شما نیز بیشتر لکه دار می‌شوند. اگر دئودورانت حاوی آلومینیوم باشد، به این معنی است که مواد بیشتری برای ترکیب با عرق و باکتری وجود دارد که منجر به ایجاد لکه‌های زرد در زیر بغل می‌شود.
 • اجازه دهید دئودورانت خشک شود: پس از استفاده از دئودورانت و قبل از پوشیدن لباس صبر کنید تا کاملا خشک شود تا از انتقال آن به لباس جلوگیری کنید. برای این که دئودورانت را به سرعت خشک کنید از یک سشوار در یک محیط خنک استفاده کنید.
 • زیر بغل لباس‌ها را بشورید: هر بار که لباسی را می‌شورید، زیر بغل‌ها را بیشتر بشورید.

  برای از بین بردن لکه‌های دئودورانت مقدار کمی مایع لباسشویی را به زیر بغل لباس بمالید یا از یک لکه بر استفاده کنید.

 • لکه‌ها را سریع تمیز کنید: لکه‌ها هر چه بیشتر بمانند تمیز کردن آن‌ها سخت‌تر می‌شود. آب با دمای سرد لکه‌ها را درست از بین نمی‌برد، بنابراین تنظیمات ماشین لباسشویی را روی آب گرم قرار دهید. مطمئن شوید که از شوینده‌ی مناسب و به مقدار مناسب استفاده می‌کنید.

  اگه لکه‌ها سخت پاک می‌شوند از یک سفید کننده‌ی ایمن استفاده کنید.

 • اسپری لکه بر استونیش مدل Premium Multi-Action حجم 750 میلی لیتر /*/
  اسپری لکه بر استونیش مدل Premium Multi-Action حجم ۷۵۰ میلی لیتر /*/
  ۹۳,۷۴۰ /*/
  تومان /*/ /*/ /*/
  پودر لکه بر ونیش مدل Kosla Oxi Advance وزن 400 گرم /*/
  پودر لکه بر ونیش مدل Kosla Oxi Advance وزن ۴۰۰ گرم /*/
  ۱۹۱,۳۸۰ /*/
  تومان /*/ /*/ /*/
  انواع لکه بر لباس/*/ مشاهده همه /*/ /*/ /*/

چگونه لکه‌های زرد عرق را از بین ببریم

روش‌های از بین بردن لکه‌ی لباس

از بین بردن لکه‌های دئودورانت به نسبت آسان‌تر از لکه‌های عرق است، اما تمیز کردن آن‌ها غیرممکن نیست. از یکی از روش‌های زیر برای بین بردن لکه‌های عرق استفاده کنید.

 • جوش شیرین، هیدروژن پراکسید و آب را مخلوط کنید: برای پیراهن‌های سفید می‌توانید با مخلوط کردن محلولی از قسمت‌های مساوی پراکسید هیدروژن ۳ درصد، جوش شیرین و آب این لکه‌های سخت را از بین ببرید. توجه داشته باشید که بهتر است این کار را درون یک تشت انجام دهید.

  با احتیاط آب جوش را روی لکه‌ها بریزید. این کار رسوبات لکه‌ها را نرم می‌کند. سپس می‌توانید به سرعت محلول را در حالی که لکه‌ها هنوز داغ هستند استفاده کنید.

  پس از پنج دقیقه لباس را با ماشین لباسشویی با سفید‌کننده بشویید. اگر لکه‌ها قدیمی هستند یا زیر بغل لباس تغییر رنگ داده است ممکن است لازم باشد لباس را یک یا دو بار دیگر بشویید تا لکه‌ها کاملا پاک شوند.

 • از سرکه‌ی سفید استفاده کنید: اگر لکه‌ی تعریق نسبتا جدید است، این روش را امتحان کنید. لباس را در یک تشت قرار دهید و آن را به مدت یک ساعت یا بیشتر در سرکه‌ی سفید خیس کنید.

  سپس با یک برس کوچک و نرم مانند مسواک لکه‌های زیر بغل را از بین ببرید. در نهایت لباس را بشورید.

 • آب لیمو و آب را مخلوط کنید: از آب لیمو می‌توان برای تمیز کردن وسایل مختلف خانه استفاده کرد. آبلیمو اثر سفید کنندگی دارد، بنابراین می‌تواند لکه‌های عرق را از پیراهن‌های سفید پاک کند.

  به مقدار مساوی آب لیمو و آب را با هم مخلوط کرده و آن را روی نواحی تغییر رنگ داده بمالید. بعد از نیم ساعت لباس را کاملا بشورید.

 • همه چیز درباره‌ی لکه بری و شستن لباس سفید در خانه

کلام آخر

دئودورانت می‌تواند لباس‌ها را لکه دار کند. لکه‌های زرد در ناحیه زیر بغل لباس‌ها معمولا از دئودورانت‌ها هستند و می‌توانند دائمی باشند.

گاهی اوقات دئودورانت باعث تغییر رنگ دائمی لباس‌ها می‌شود. بنابراین برای از بین بردن لکه‌های دئودورانت باید به سرعت لباس را تمیز کنید. برای این کار می‌توانید از سرکه، آب لیمو و جوش شیرین استفاده کنید.

منبع: bhg

/*/
/*//*//*/ .

.


بازنشر از : digimag