با این 6 تست سلامت جسم خود را ارزیابی کنید مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان شما می توانید هر زمان که احساس ناخوشایند داشتید این تست ساده را انجام دهید با این تست ها سل

1401\05\23 07:11:27


با این 6 تست سلامت جسم خود را ارزیابی کنید

با این 6 تست سلامت جسم خود را ارزیابی کنید مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان شما می توانید هر زمان که احساس ناخوشایند داشتید این تست ساده را انجام دهید با این تست ها سلامت خود را ارزیابی کنیم هر زمان که احساس ناخوشایندی درباره سلامت خود داشتید ، کافیست چند حرکتی که در ادامه به شما معرفی می کنیم را انجام دهید تا یک ارزیابی ساده از سلامت بدن خود داشته باشید. به یاد داشته باشید این آزمایشات به هیچ وجه مبنایی برای تشخیص بیماری نیستند با این حال اگر متوجه یک از علائمی که ذکر می کنیم شدید، انها را نادیده نگیرید

با این 6 تست سلامت جسم خود را ارزیابی کنید مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان شما می توانید هر زمان که احساس ناخوشایند داشتید این تست ساده را انجام دهید   با این تست ها سلامت خود را ارزیابی کنیم  هر زمان که احساس ناخوشایندی درباره سلامت خود داشتید ، کافیست چند حرکتی که در ادامه به شما معرفی می کنیم را انجام دهید تا یک ارزیابی ساده از سلامت بدن خود داشته باشید.

به یاد داشته باشید این آزمایشات به هیچ وجه مبنایی برای تشخیص بیماری نیستند با این حال اگر متوجه یک از علائمی که ذکر می کنیم شدید، انها را نادیده نگیرید. همراه ما باشید. میزان انعطاف پذیری بدن   اگر در این حالت دستان شما به راحتی به نوک انگشتان پا می رسد، انعطاف مطلوبی دارید   برای انجام این حرکت روی یک سطح صاف بنشینید و مطابق تصویر بالا پاهای خود را در مقابل خود دراز کنید. حال سعی کنید با نوک انگشتان دست پاهای خود را لمس کنید ، اگر بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید ، یعنی بدن شما در فرم فوق العاده ای قرار دارد.

اگر این حرکت برایتان سخت بود ، برای بهبود انعطاف بدن و جلوگیری از ضعیف شدن مفاصل ، ایده خوبی است که یوگا، پیلاتس یا شنا انجام دهید.   تست برای سلامت قلب    یکی از تست های ساده سلامتی این است که تعداد ضربان قلبتان را اندازه بگیرید   برای اینکه سلامت قلب خود را تست کنید ، ابتدا به مدت 5 دقیقه در سکوت بنشینید به دلیل اینکه قصد داریم ضربان نبض را اندازه گیری کنیم لازم است 5 دقیقه به صورت آرام بنشینید تا ضربان قلب شما به حالت نرمال تبدیل شود. حال با استفاده از 2 انگشت یک دست ، مچ دست مخالف را بگیرید. اگر پیدا کردن نبض برایتان سخت بود می توانید چهار انگشت خود را امتحان کنید.   پس از اینکه موفق شدید نبض خود را پیدا کنید ، تعداد ضربان آن را به مدت 1 دقیقه اندازه گیری کنید. برای بزرگسالان و کودکان بالای ده سال تعداد این ضربان باید بین 60 الی 100 مرتبه در دقیقه باشد.

اگر تعداد ضربان شما کمتر یا بیشتر از این تعداد بود ممکن است نشان دهنده مشکلات فشار خون باشد. با این وجود سعی نکنید خودتان بیماری خود را تشخیص دهید ، به پزشک متخصص مراجعه کنید.   ارزیابی گردش خون با تست انگشتان دست مقداری آب سرد را در یک ظرف بریزید و سپس انگشتان یکی از دستان خود را در آن قرار دهید. انگشتان خود را به مدت 30 ثانیه داخل آب سرد نگه دارید سپس چک کنید که ایا نوک انگشتانتان سفید یا آبی شده است یا خیر.

اگر انگشتان دست شما سفید یا ابی شده باشد و نمی توانید سرما را تحمل کنید ، باید به پزشک مراجعه کنید تا پزشک گردش خون شما را ارزیابی کند.   شرایطی وجود دارد که در آن استرس یا سرما می تواند باعث انقباض عروق خونی شود که خون را به انگشتان دست ، پاها ، بینی ، لب ها و گوش ها می رساند و در باعث بی حسی ، درد یا تغییر رنگ شود.   تست سلامت سیستم تنفسی    همانند تصویر سعی کنید یک کبریت را با فاصله فوت کنید و آن را خاموش کنید   برای اینکه سلامت سیستم تنفسی خود را تست کنید ، یک شمع یا کبریت روشن کنید و دستتان را مطابق تصویر بالا دراز کنید. حال سعی کنید با بینی نفس عمیق بکشید و با دهانتان شعله را خاموش کنید.   اگر چندین بار این ازمایش را انجام دادید و نتوانستید شعله را خاموش کنید ، به این معنی است که سیستم تنفسی شما ضعیف شده است. ضعیف شدن سیستم تنفسی می تواند ناشی از سیگار کشیدن ، ورزش نکردن و یا بیماری مزمن مجاری هوایی باشد.

که در این صورت لازم است به پزشک مراجعه کنید.   تست احتباس مایع   اگر احساس می کنید احتباس مایعات را تجربه می کنید سریع تر به پزشک مراجعه کنید   در این تست ، روی یک صندلی بنشینید ، سپس سعی کنید با انگشت شست یکی از پاها ، بر روی قسمت بالایی پای دیگر فشاری وارد کنید. چند ثانیه این فشار را ادامه دهید و سپس این کار را متوقف کنید. اگر بعد از گذشت چند ثانیه ، پای شما هنوز تورفتگی را داشته باشد ، این احتمال وجود دارد که بدن شما با احتباس مایعات مشکل دارد.

در این صورت لازم است برای تشخیص علت و شروع درمان به پزشک مراجعه کنید.   تست سلامت چشم ها   با این تصویر می توانید متوجه شوید که به آستیگماتیسم مبتلا هستید یا نه   یکی از چشم های خود را ببندید به مقدار سه الی پنج قدم از مانیتور فاصله بگیرید. حال به دایره تصویر بالا نگاه کنید. تعیین کنید که آیا برخی از خطوط تیره تر از بقیه به نظر می رسند یا نه.

در صورتی که جواب شما مثبت بود بهتر است به یک چشم پزشک مراجعه کنید زیرا این احتمال وجود دارد که به آستیگماتیسم مبتلا شده باشید.   در تست ساده سلامت این تصویر اعدادی وجود دارد که در حالت طبیعی باید آن ها را ببینید   علاوه بر این با نگاه به تصویر بالا می توانید تشخیص دهید که چشمان شما نزدیک بین هست یا نه. برای این آزمایش به تصویر نگاه کنید در صورتی که اعدادی داخل عکس مشاهده نمی کنید به احتمال زیاد چشمان شما نزدیک بین است.   در این مقاله سعی کردیم 6 تست ساده به شما معرفی کنیم تا بتوانید سلامت عمومی بدن خود را چک کنید. همانطور که اشاره شد هیچ کدام از این روش ها بیماری شما را تضمین نمی کنند اما این احتمال وجود دارد که مشکلی در سلامتی شما وجود داشته باشد.

از این رو سعی کنید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.   گردآوری : بخش سلامت   { . .


بازنشر از : بیتوتهاستعلام قیمت کارتن لیمینتی